Läti ja Leedu vahel süttis lennundustüli

Sirje Rank 02. oktoober 2008, 00:00

Vilniuse ringkonnakohus on otsustanud hagi arutamise ajal arestida selle summa ulatuses Riia lennujaama ja airBalticu varad, kirjutas eilne majandusleht Biznes&Baltija.

Väidetavalt kuni 80 protsendine hinnaalandus võimaldab airBalticul langetada piletite hindu ning seab konkureerivad lennufirmad ebavõrdsesse olukorda.

Lätlasi kohtusse ei kutsutud ning nii said nad Vilniuse kohtu otsusest teada ajakirjanduse vahendusel. Läti side- ja transpordiministri Ainars Šlesersi reaktsioon oli järsk - airBaltic lõpetab Vilniusest lendamise.

Ministri nõunik Girt Dripe ütles lehele, et ei mõista, milliseid varasid Leedu pool arestida mõtleb - nii suurt vara airBalticul ja lennujaamal Leedus pole. Tema sõnul leiab Šlesers, et majanduslikes raskustes flyLAL võitleb oma ellujäämise nimel vahendeid valimata. Alles hiljaaegu pakkus flyLAL end airBalticule ülesostmiseks, kuid Läti pool ei olnud huvitatud. "Eks see on nüüd reaktsioon," ütles Dripe.

Kui nüüd airBaltic Vilniusest lendamise lõpetaks ja flyLAL pankrotti läheb, siis ahenevad leedukate lennuvõimalused oluliselt, ütles Dripe.

airBalticu juht Bertoldt Flick lükkas ministri ähvardused ümber, kinnitades, et airBaltic jätkab Leedus lendamist.

Suhted on aga rikutud, tulgu kohtu otsus milline tahes. Flicki sõnul on flyLAL mustanud nii airBalticu kui ka Riia lennujaama mainet. "See on ärimeeste suhtes häbematu omavoli," ütles Flick. Lennufirma tegevusest kannatab eelkõige Leedu ise. "Juba praegu jääb Leedu lennunduse areng meist maha: talvehooajal saab Riiast otse lennata enam kui 60 sihtkohta, Vilniusest 20 sihtkohta," ütles Flick.

Leedu lennukompanii järgmine samm on lehe andmeil pöörduda Läti kohtusse, et see kinnitaks Euroopa seaduste alusel Vilniuse ringkonnakohtu otsuse kehtivust Läti territooriumil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing