Prisma: langus toob kliendid suurpoodi

Katre Pilvinski 02. oktoober 2008, 00:00

"See on Eesti suurim hüpermarket ning tegelikult on see üks suuremaid hüpermarketeid terves ketis, ka võrreldes Soomega," rääkis Sippola eile Rocca al Mare keskuses avatud laienenud Prisma hüpermarketist.

Prisma laiendamise planeerimist alustati viis aastat tagasi. Selle avamist majanduse jahenemise ajal kommenteerides märkis Sippola, et ta mäletab majanduslangust Soomes 1990ndate alguses. "See olukord on meie jaoks parem, kuna kliendid peavad mõtlema rohkem, mida osta ning mis on tarbimise hinnatase," märkis Sippola. "See on hea hüpermarketitele, kuna me müüme küllaltki odavaid tooteid."

"Tahame kindlasti konkurentidelt võtta turuosa, kuna uue marketi suurus on võrreldes endisega kahekordne," rääkis ta plaanidest.

Selveri tegevjuhi Iivi Saare sõnul on praegu hulk kliente, kes raha kokkuhoiu mõttes väldivad pikemaid ostlemisi hüpermarketites.

Saar kommenteeris Prisma laiendust, et tegelikult on igasuguses kaupluses võimalik soodsaid hindu pakkuda.

"Teiseks üritavad kliendid ikkagi praegu oma rahakotis korda luua ja pigem püüavad vältida pikemaid ostlemisi ja tihedamat käimist suuremates super- ja hüpermarketites. Mis seal salata, need on suhteliselt suured raharöövlid, enne piima juurde tulemist jõutakse päris palju kohti läbi käia," märkis ta. "Kindlasti on pluss väiksemal supermarketil, kus sa võtad oma piima ja saad selle õige hinnaga kätte," rääkis Saar.

Rimi formaadijuht Andrija Lilleoja tõdes, et laienenud Prisma on neile konkurent. "Kahtlemata on laienenud Prisma atraktiivne ostukoht ja meile tõsiseltvõetav konkurent. Siiski ei piisa turuosa suurendamiseks ühe kaupluse laiendamisest," kommenteeris Lilleoja. "Rimi konkurentsieelisteks on kindlasti meie asukoht ja arvukas kaupluste võrgustik üle Eesti."

SOK peab endiselt plaani väljaspool Tallinna marketeid avada. "Loodame, et saame selle ellu viia, kuid see sõltub üldisest situatsioonist, et me saaksime head pinnad, kuid me tegeleme selle planeerimisega pidevalt," märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing