Ketlin Priilinn • 1. oktoober 2008
Jaga lugu:

TOPi võitja: karm sügis toob väikefirmade sekka kadu

Oma ettevõtte edukate majandusnäitajate võtmena näeb ta õigel ajal tehtud investeerimisotsuseid. Jaak Napritsoni sõnul on ettevõte viimaste aastate jooksul investeerinud võimalikult palju vahendeid oma tegevuse edendamiseks, kusjuures see puudutab järjest rohkem põllumaade ostmist ja edasimüümist.

"Üks meie ettevõtte tegevusalasid ongi põllumajanduskinnistute ostmine ja müük," märgib ta.

Topsteri põhitegevus on siiski teraviljakasvatus ning ettevõttes töötab praegu umbkaudu viisteist inimest. Tulevikule mõeldes kinnitab Napritson, et kindlaid plaane on veel veidi vara teha.

"Tänavune sügis on põllumeeste jaoks väga raske," leiab ta. "Eks näis, mis ja kuidas turule tuleb. Väetise hinnad on väga kõrged ning praegu ei oska öelda, mis turul olevatest tegijatest üldse saab."

Napritson usub, et paljud põllumajandusalal tegutsevad väikeettevõtjad lõpetavad keeruliste olude tõttu peagi tegevuse.

"Hinnad on ikka metsikult tõusnud," ütleb ta. "Vilja hind on samas aga vägagi madal ning kui peaks teoks saama valitsuse kava vähendada põllumajandusega seotud toetusi, võib see paljudele saatuslikuks saada." Napritson lisab, et võib-olla kontsentreerub ettevõte tulevikus mingile kitsamale alale, aga konkreetseid otsuseid veel pole.

"Ootame praegu selle raske aasta lõppu," märgib ta. "Seejärel vaatame, mis sel ajal turul toimub, ja vastavalt sellele reageerime."

2006. aastal Äripäeva rikaste edetabelis oli Jaak Napritson 366. kohal.

OÜ Topster on korduvalt olnud Äripäeva Gaselli TOPides, samuti Valgamaa ettevõtete ja põllumajandustootjate edetabelites.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas