Uued toetused aitavad metsa majanduslikku väärtust tõsta

Tiina Mitt 02. oktoober 2008, 00:00

Uut metsade majandusliku väärtuse parandamiseks mõeldud eurotoetust võivad taotleda metsaühistud ja erametsaomanikud oma metsas tehtavatele töödele.

Sellest sügisest hakkab SA Erametsakeskus vastu võtma toetuse taotlusi Eesti maaelu arengukava 2007-2013 meetme 1.5 "Metsade majandusliku väärtuse parandamine ja metsandussaadustele lisandväärtuse andmine" alammeetmete osas. Need alammeetmed on: metsa majandusliku väärtuse parandamine ning kahjustatud metsa taastamine ja metsatulekahju ennetamine. Taotlusi menetleb sihtasutus, toetused maksab välja PRIA.

Metsaühistud saavad esitada taotluse oma liikmete esindajatena.

Metsamaa osas on nõue, et see peab paiknema maapiirkonnas ja selle kohta peab olema koostatud metsamajandamiskava.

Taotlejal on kohustus pidada toetuse projektipõhist raamatupidamist.

Toetust saab 2008. aasta taotlusvoorus küsida kuludele, mis tehtud alates 1. jaanuarist 2007, v.a vabatahtliku tasustamata töö ning taimehaiguste ja -kahjustuste vastaseks tõrjeks tehtud kulude korral.

Alates teisest taotlusvoorust 2009. aastal ei või tegevustega alustada varem ja investeeringut tõendavad dokumendid ei või olla väljastatud varem kui toetuse taotluse esitamise päevale järgneval päeval.

Taotleja võib ühes taotlusvoorus esitada kokku kolm taotlust: metsa majandusliku väärtuse parandamiseks, kahjustatud metsa taastamiseks ja metsatulekahju ennetamiseks.

Taotleja peab olema valmis kuni seitsme järgmise aasta jooksul täitma talle pandud kohustusi ja tingimusi, näiteks säilitama metsamaa sihtotstarbe vähemalt viie aasta jooksul ning säilitama ja kasutama sihipäraselt soetatud investeeringuobjekti vähemalt viie aasta jooksul.

Toetuste hindamisskeemi asutakse rakendama juhul, kui kõigi nõuetele vastavate taotluste rahastamise summa ületab toetuse rahastamise eelarvet. Kui ei ületa, siis rahuldatakse kõik taotlused.

Rahastamise eelarve ületamise korral moodustatakse hindamiskriteeriumite alusel antud hindepunktide summeerimisel taotluste paremusjärjestus. Eelistatakse taotlusi, mis on esitatud loodusõnnetusest või tulekahjust kahjustatud metsa tootmispotentsiaali taastamiseks. Kui teisteks tegevusteks eelarvevahendeid ei jätku, siis neid ei rahastata.

Otsused tehakse 80 tööpäeva jooksul, alates taotluse esitamise päevast. Seejärel on taotlejal kahe aasta jooksul võimalik teha tegevusi, pärast tööde teostamist ning kuludeklaratsiooni jm esitamist makstakse toetus välja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing