Hollywood nõuab DVD arvutisse kopeerimise programmi keelamist

02. oktoober 2008, 16:41

Kuus suuremat filmistuudiot andsid sel
nädalal kohtusse firma RealNetworks sihiga keelata 30 dollarilise programmi
müük, mis võimaldab soetatud DVD oma arvutisse kopeerida.

“RealDVD nimi peaks olema StealDVD (varasta DVD),” ütles filmitööstuse ühenduse esindaja Greg Goeckner. Paramount Pictures, Twentieth Century Fox, Universal Studios, Warner Brothers, Columbia Pictures, Walt Disney Company ja Sony nõuavad Los Angelesi kohtus keeldu müüa programmi RealDVD, kirjutas New York Times.

Programmi tegija on ka tarkvara RealPlayer ja muusika tellimise teenuse Rhapsody taga. Stuudiod motiveerivad oma sammu sellega, et see ähvardab nende üha laienevat digitaalse allalaadimise äri ning paneb kliente DVD-de ostmise asemel neid vaid kopeerimiseks laenutama.

RealNetworks`i teatel annab RealDVD kasutajale vabaduse teha lemmikplaadist varukoopiat või võtta reisile minnes sülearvutiga filme kaasa. Ettevõtte kinnitusel on RealDVD seadusega kooskõlas, viidates mullusele Silicon Valleys baseeruva kõrgtaseme meediaserverite tootja Kaleidescape kasuks langetatud kohtuotsusele. Samuti olevat programm kooskõlas Hollywoodi reeglitega DVD-sisu kaitseks tänu digitaalsete koopiate krüpteerimisele, mis hoiab ära nende võrgus levitamise.

“Oleme pettunud, et filmitööstus astub muusikatööstuse jälgedes ja püüab ära nullida tehnoloogilisi edusamme selle asemel, et omaks võtta muutusi, mis pakuvad tarbijaile ostuga kaasa rohkem väärtust ja paindlikkust,” teatas ettevõte oma avalduses.

Stuudiote väitel rikub tarkvara 1998.a. Digital Millennium Copyright Act`i, sest see hiilib mööda DVD-de kopeerimisvastasest mehhanismist. “RealNetworks teab, et see toode rikub seadust ja õõnestab raskelt tekkivat usaldust, mis on hakanud kujunema Ameerika filmitegijate ja tehnoloogiakogukonna vahel,” ytles Motion Picture Association of America asepresident Greg Goeckner.

Samal päeval esitas RealNetworks kohtule vastuhagi, nõudes kohtult kinnitust, et programm ei riku Hollywoodi DVD-õigusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2008, 16:41
Otsi:

Ava täpsem otsing