Mari Hiiemäe • 2. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Alternatiivikute pidupäev

Klaxons koosneb noortest meestest, kellele ei lähe muusika tegemise juures suurt midagi korda.

See, et nende nimega lausa uue muusikaharu - nu-rave'i - tekkimist seostatakse, on tulnud lihtsalt kuidagi iseenesest.

Kahtlemata on bändi liikmed püüdlikud ning avalikkuse tähelepanust meelitatud, kuid nad ei kapseldu juba tuttavaks saanud saundidesse. Seetõttu muutub Klaxonsi nägu pidevalt. Kompaktseim imago bändi senisest tegevusest on koondunud nende möödunud aasta alguses ilmunud debüütplaadile "Myths Of The Near Future".

Mullu lendas Klaxons orbiidile rave'i-standardite raputajana ja nende muusika sai alternatiivse suuna omakorda alternatiivseks väljundiks. Kontsertide juurde kuulus mõjuv visuaalne külg - neoonkangast riided ning futuristlikud valguselemendid, samuti jõuline show.

Fännide hulk kasvas kiiresti ja muusikakriitikud teritasid huvitatult kõrvu, et määratleda, kas Klaxons on oma kategoorias lausa geniaalne või lihtsalt väga hea.

Võrreldes areenile trügimise aegadega, on praegune Klaxons esialgsest imagost tasapisi eemalduma hakanud. Positsioon on saavutatud, fännihulgad kindlustatud ning nüüd võivad mehed teha, mida heaks arvavad.

Elektroonilise tantsumuusika ja progeroki piirimail laveerib bänd ka nüüd, kuid seda juba enesetõestamise võrra rikkamana.

Klaxonsi esmaspäevane esinemine tõotab aktiivset pidu, selle pealt pole bändimehed kunagi kokku hoidnud.

Olgu Klaxonsi hetkesuundumustega kuidas on, Club Hollywoodi kontsertüritusel pakuvad nad publikule tubli annuse plaadi "Myths Of The Near Future" liigutama kiskuvat särtsu.

Klaxons kutsub kaasa hüplema, seetõttu sobib kontsert eelkõige noortele, kellele on rave'i-pidude formaat tuttav ning kes muusikale kaasa liigutamist enesestmõistetavaks peavad.

Selleks et bändi tempokast ja energiaküllasest esinemisest suurimat mõnu tunda, on enne kontserdile tulekut ehk hea ka Klaxonsi plaat veel kord üle kuulata.

Kui peaesinejast saadavale elamusele lisada soojendaja rollis oleva Popidioti ponnistustest tulenev nauding, siis võib kontserdist üsnagi meeldejääv elamus kujuneda.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt