Mariliis Pinn • 2. oktoober 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Eesti Pank: 10 aastaga jõudsime laenamises Euroopale järele

"Kümme aastat tagasi oli eraisikutele laenude maht 7-8 miljardit kooni, nüüdseks on see kasvanud üle 100 miljardi krooni, see on kiire kasv. Võrreldes seda kasvu eraisikute sisstulekutega, on see olnud viiekordne. Eriti kiire on kasv olnud viimase viie aasta jooksul. Eluasemelaenud on kasvanud seitse korda, tarbimislaenud viis korda ja sissetulekud kaks korda. Jõudsime Euroopa Liidu vanadele riikide keskmisele tasemele, mis oli suhteliselt riskantne kasv," rääkis Tõrs eile Krediidiinfo konverentsil.

Ka üllatas Eesti Panka Eesti inimeste tarbimise vähenemine ja säästma asumine. "Ootasime, et see tegur hakkab mõjuma järgmisel aastal, kuid kuna tegur mõjus varem, oli langus oodatust järsem," lisas ta.

Tema sõnul on eraisikute laenude olukorra hindamiseks parim näitaja viivislaenude osakaal. "Üle 60 päeva oli laenumaksega hiljaks jäänud augustis 2,2% laenuklientidest, see näitaja võib tõusta 3%ni. Meie arvutuse tulemus on see, pangad võimelised nii suures mahus laene maha kirjutama, mis näitab, et kogutud kapital on piisav," lisas ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt