Eesti Pank: 10 aastaga jõudsime laenamises Euroopale järele

Mariliis Pinn 03. oktoober 2008, 00:00

"Kümme aastat tagasi oli eraisikutele laenude maht 7-8 miljardit kooni, nüüdseks on see kasvanud üle 100 miljardi krooni, see on kiire kasv. Võrreldes seda kasvu eraisikute sisstulekutega, on see olnud viiekordne. Eriti kiire on kasv olnud viimase viie aasta jooksul. Eluasemelaenud on kasvanud seitse korda, tarbimislaenud viis korda ja sissetulekud kaks korda. Jõudsime Euroopa Liidu vanadele riikide keskmisele tasemele, mis oli suhteliselt riskantne kasv," rääkis Tõrs eile Krediidiinfo konverentsil.

Ka üllatas Eesti Panka Eesti inimeste tarbimise vähenemine ja säästma asumine. "Ootasime, et see tegur hakkab mõjuma järgmisel aastal, kuid kuna tegur mõjus varem, oli langus oodatust järsem," lisas ta.

Tema sõnul on eraisikute laenude olukorra hindamiseks parim näitaja viivislaenude osakaal. "Üle 60 päeva oli laenumaksega hiljaks jäänud augustis 2,2% laenuklientidest, see näitaja võib tõusta 3%ni. Meie arvutuse tulemus on see, pangad võimelised nii suures mahus laene maha kirjutama, mis näitab, et kogutud kapital on piisav," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing