Merkol on keelatud riigihangetel osaleda

Enn Tosso 03. oktoober 2008, 00:00

Riigihangete ameti vaidluskomisjoni liige Angelika Timusk ütles eile, et komisjon rahuldas konkurentide kaebuse Merko suhtes ning seega ei saa ettevõte enam riigihangetel osaleda.

Maadevahetusskandaali tõttu otsustas Merko Ehitus jaguneda ja selle tulemusena sai Merko Ehitus uue registrinumbri. Konkurentide väitel on tegemist uue ettevõttega, kel puudub ehitusajalugu, ja seetõttu ei saa see firma osaleda riigihangetel. Merko Ehituse juhatuse esimehe Tiit Robeni sõnul on uus ettevõte vana õigusjärglane igas mõttes ja seega kvalifitseerumisega ei tohiks probleeme olla.

"Komisjoni otsust on võimalik kaevata edasi Tallinna ringkonnakohtusse kuni 9. oktoobrini. AS Merko Ehitus teeb seda kindlasti," teatas Merko Ehituse juhatuse esimees Tiit Roben.

"Merko Ehitus on teinud käesoleva hanke käigus parima pakkumise, jääb selle juurde ja kavatseb pakkumist ning ettevõtte positsiooni kõigi seaduslike vahenditega kaitsta," lisas Roben. "Usume, et terve mõistus võidab," kommenteeris ta eelseisvat kohtuteed.

Jutt käib 7,4 kilomeetri pikkuse Kukruse-Jõhvi teelõigu rekonstrueerimisest Ida-Virumaal, mille lubasid kõige odavamalt ühiselt ehitada Merko Ehitus ja Tallinna Teede AS - ligi 589 miljoni krooni eest.

Merko vastu vaide esitanud Eesti Ehitus pakkus teelõigu rekonstrueerimiseks 743 miljonit krooni.

Advokaadibüroo Lepik ja Luhaäär Lawin vandeadvokaat Marko Mehilane on varem Äripäevale öelnud, et raske on nõustuda väitega, justkui ei saaks Merko Ehitus riigihangetel osaleda.

"Sisuliselt on kahtluse alla seatud see, kas ettevõtte jagunemisel n-ö uuele Merkole üleläinud asjade, õiguste ja kohustuste kogumiga läksid üle ka eelkäija senine majandustegevus, pädevus ja muu või see haihtus," ütles Mehilane Merko konkurentide kaebust kommenteerides. "Õiguslikult prevaleerib arusaam, et jagunemisel tekkinud ning jaguneja vara ja ettevõtte ülevõtnud uus isik on varasema õigusjärglane," lisas ta.

LHV analüüsiosakonna juht Erki Kert ütles ehitusuudised.net-le, et see oli aktsionäridele väga halb üllatus, kuna Merko oli andnud kommentaare, et on kindlad oma võidus.

Tema sõnul aktsia ilmselt täna kukub, ent aktsia langemise täpset ulatust ta prognoosida ei julgenud, kuna see sõltub turu üldisest seisust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing