Starmani omanikud asusid aktsiaid müüma

Kärt Blumberg 03. oktoober 2008, 00:00

Kolmapäeva õhtul andis Tallinna börs Starmani juhatuse liikmele Peeter Kernile ja nõukogu liikmele Indrek Kuivallikule rohelise tee müüa maha osa neile kuulunud Starmani aktsiatest.

Kuivallik müüb 600 000 aktsiat ning Kern 255 900 väärtpaberit. Pärast müügitehingu toimumist kasvab investeerimisühingu Baltic Moontech Investment (BMI) osalus Starmanis 71 protsendini ning Kerni ja Kuivalliku osalus väheneb 33 protsendilt 27 protsendile.

Kuna aktsiate müük toimub keeluperioodil, võib spekuleerida, et tehingu toimumise põhjuseks on Starmani juhatuse esimehe Peeter Kerni ja nõukogu esimehe Indrek Kuivalliku kiire vajadus likviidse raha järele.

Tallinna börsile kinnitasid mõlemad mehed, et tehinguid ei tehta siseteabe põhjal.

Enne aktsiate reaalset müüki ei tahtnud Kern tehingu hinda ega tagamaid selgitada. Kuivallikuga ei õnnestunud Äripäeval ühendust saada.

29. oktoobril 2007. aastal tegi Starmanis suurosaluse enda kätte saanud BMI väikeaktsionäridele kohustusliku ülevõtmispakkumise hinnaga 89,97 krooni aktsia kohta.

2007. aasta detsembrini kestnud ülevõtmispakkumise raames müüs Kuivallik investeerimisühingule 120 000 aktsiat ehk 6 protsenti temale kuulunud aktsiatest. Kern toona oma aktsiatest ei loobunud.

"Enda osalus motiveerib. Ma ikkagi arvan, et on veel asju, mida võiks kompaniiga teha," kommenteeris Kern.

Sel aastal on Starmani aktsia eest makstud Tallinna börsil keskmiselt 80,7 krooni ning osa investoreid on loobunud aktsiatest ka alla 70 krooniga. See aga ei välista, et Kern ja Kuivallik ei või saada Starmani suuromanikult sama kõrget hinda kui möödunud aasta ülevõtmispakkumise raames väikeinvestorid.

"Väljaspool börsi kauplemissüsteemi kokkulepitud tehingute puhul on tehingu pooltel hinna määramisel vabamad käed, hind kujuneb poolte kokkuleppel ja põhineb ühisel arusaamal väärtpaberite õiglasest hinnast," kommenteeris võimalikku tehinguhinda NASDAQ OMX kommunikatsioonijuht Tex Vertmann.

Seega võiks Kern ja Kuivallik teenida tehingust kokku 76,9 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing