Börsifirmadest järel vaid riismed

Tõnis Oja 06. oktoober 2008, 00:00

Reedel jätkus Tallinna börsil tugev hinnalangus. Äripäeva indeks kukkus 4,7 protsenti, 1060,59 punktini. Viimati oli kümne enamkaubeldava aktsia hinnaliikumist peegeldav indeks nii madal 2004. aasta novembris.

Praeguseks on börsiettevõtete väärtusest järel vaid varemed. Aktsiate reedest sulgemishinda aluseks võttes on börsiettevõtete turuväärtus 36 miljardit krooni ehk peaaegu poole vähem kui Hansapanga turuväärtus ülevõtmishetkel Swedbanki poolt. Aasta algusega võrreldes on börsiettevõtete väärtus kahanenud peaaegu 26 miljardi krooni võrra.

Suurima kukkumise on üheksa kuuga teinud Tallink, mille väärtus on langenud 6 miljardi krooni võrra. Läänemere juhtiva laevandusfirma väärtus pole enam 5 miljardit kroonigi. Võrdlusena võiks tuua Viking Line'i väärtuse, mis on 368 miljonit eurot ehk 5,8 miljardit krooni.

Olympic EG väärtus on aasta algusega võrreldes langenud 5 miljardi krooni võrra ning ettevõtte turukapitalisatsioon on vaid 3,5 miljardit krooni.

Tasuks vast meenutada, et Olympicu avalikul esmaemissioonil veidi vähem kui kaks aastat tagasi kujunes ettevõtte väärtuseks 5,5 miljardit krooni ning see hakkas kosmilise kiirusega kasvama.

Eesti Telekom on aasta algusega võrreldes kaotanud 3,1 miljardit krooni oma väärtusest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing