Viktoria Lummo • 5. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Korteriüüri eest maja

Kui surfata Eesti suurimate kinnisvarafirmade kodulehekülgedel, ei jää just kuigi palju maja üürimise pakkumisi silma. Kui juba spetsiifilisemalt läheneda ja otsingumootori abil üürimaju uurida, siis selgub, et tegelikult on neid üsna vähe. Nii kolm-neli korralikku pakkumist firma kohta.

Suurematest kinnisvaraportaalidest aga leiab nii mõndagi. Vaieldamatult kõige enam maju on pakkuda Tallinnas ja selle vahetus läheduses. Hinnad algavad 8000 kroonist kuus ja lõppevad 50 000 krooniga. Keskmiselt tahab siiski üürileandja maja eest ligi 18 000 krooni kuus. Samal ajal on 18 000 krooni aga Tartu pea kõige kallima maja kuuüür.

Üürile pakutavad majad Tartus on aga tunduvalt teistsuguse hinnaklassiga kui pealinna omad. Korraliku 100ruutmeetrise elamispinnaga maja võib üürile saada juba 5000 krooniga. Tartus on maja keskmine üür 9000 krooni kuus.

Pärnu majade üüriturg on üsna väike, sellest tuleneb valikuvõimaluste puudumine ja ka üürihindade oluline vahe Tartuga. Keskmiselt saab Pärnus maja üürida 10 000 krooniga kuus. Narvas on pakutavad majad teiste piirkondade majadest oluliselt suuremad, keskmiselt tahetakse ühe maja eest 15 000 krooni kuus.

Lisaks üürihindadele on piirkonniti erinevad ka majade suurused. Tallinna keskmise üürimaja elamispind on 180 ruutmeetrit. Samal ajal on Tartus maja suuruseks 120-130 ruutmeetrit. Pärnus pakutavad majad on aga valdavalt 250 ruutmeetri suurused. Narvas antakse üürile aga koguni 350 ruutmeetri suurused majad. Paljud kuulutused on aga pikka aega üleval olnud, mille järgi võib öelda, et majade üürimine ladusalt ei lähe.

Arco Vara kommunikatsioonispetsialist Anu Võlma ütles, et paljude majade üürnikud on Eestisse kolinud välismaalaste perekonnad. Tema sõnul pole majade üürimine eestlastele taskukohane, pigem üürivad maju välismaalased. "Kohalikud elanikud eelistavad siiski kortereid üürida," arvas Võlma.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt