Teeme ära! üks osaline taotleb pankrotti

Hille Tressum 06. oktoober 2008, 18:06

Raadi lennuväljal prügikorjamiskampaania
"Teeme ära!" raames prügi ladustanud Utileek Lõuna esitas augusti lõpus Tartu
maakohtule pankrotiavalduse. Tartu Raadi lennuväli on siiani prügi all.

Mullu mais keskkonnaministeeriumi poolt korraldatud prügikoristuskampaania "Teeme ära!" raames tegi Lõuna- Eesti sõsar jäätmekäitlusfirmad Utileek Lõuna ja Utileek odavaima pakkumise, millega võtsid endale kohustuse ümber töödelda 9 maakonnast pärinev 4000 tonni prügi. Riik maksis prügi käitlemise ja veo eest firmale 1,3 miljonit krooni. Nüüd on aga Raadi lennuväli endiselt prügi täis ning firma taotleb alates augusti lõppust Tartu maakohtus pankrtoti.

Tartu vallavanema sõnul seisavad käitlemata prügihunnikud endiselt Raadi lennuväljal. „Meil on kokkulepe, et firma koristab prügi aasta lõpuks. Kas see ka nii läheb või ei seda ei tea keegi,“ rääkis Tartu vallavanem Aivar Soop murelikul toonil.

Soop lisas, et läheb tuleval neljapäeval keskkonnaministeeriumisse tekkinud olukorda arutama. „Lähen keskkonnaministeeriumisse, et arutada mis saab siis kui firma prügi lennuväljalt ära ei vii. Kas saame ministeeriumilt prügi kõrvaldamiseks tuge, rahalist toetust,“ arutles vallavanem.

Septembris kirjutas Äripäev, et Utileek Lõuna lootis prügisorteerimisega valmis saada juba septembriks. „Esialgu lootsime lõpetada septembris, kuid kahjuks pole sorteerimine nii kiiresti kulgenud,” nentis Utileek Lõuna tegevjuht Mart Kuus toona, jättes saladuseks, kellele ja kuhu nad taaskasutamiskõlblikud jäätmed müüvad. Roheliste erakonna juhi Mark Strandbergi toonaste arvutuste kohaselt võis jäätmekäitleja vastuvõetud ja sorteeritud rämpsu pealt teenida ligikaudu 2 miljonit krooni.

Tänaseks on Tartu maakohtus jäätmekäitlusfirma Utileek Lõuna pankrotiavaldus, mis viidi maakohtusse augustikuu viimastel päevadel.

Tuginedes maksehäireregistri andmetele lasub jäätmekäitlusfirmal 629 596 kroonine maksuvõlg, millele lisandub intressivõlg. Lisaks sellele on ettevõte võlgu ka inkassole. Võla suurus jääb maksehäireteregistri raporti kohaselt 50001-200 000 krooni vahele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. October 2008, 17:03
Otsi:

Ava täpsem otsing