Uueks ohuks võib saada deflatsioon

Tõnis Oja 07. oktoober 2008, 00:00

Aktsiaturgude langus on juba endaga kaasa toonud toorainehindade suurima kukkumise viimase 50 aasta jooksul. Globaalne majanduskriis on väga tõenäoline ning krediidikriis muudab raha kättesaadavuse üha raskemaks. See aga tähendab, et elamute ja korterite hinnad langevad, mille tõttu pankade vastumeelsus laenude andmiseks kasvab veelgi. Kuna krediidikriis üha süveneb, on ettevõtetel üha raskem tõsta oma toodete hindu.

Hinnad on hakanud juba globaalselt langema. USAs ning Suurbritannias on eluasemete hinnad langenud 10 protsenti. Toorainehinnad tegid eelmisel nädalal 51 aasta suurima nädalase kukkumise.

"Meie muretseme pigem rohkem deflatsiooni, aga mitte inflatsiooni pärast," kinnitas uudisteagentuurile investeerimispanga Dresdner Kleinwort Group Euroopa üksuse peaanalüütik David Owen. "Keskpangad peaksid alandama baasintresse ning hoidma neid mõne aja madalana ," kinnitas ta.

Eestis on kerget deflatsiooni aeg-ajalt esinenud suvekuudel, juhul kui toidukaubad odavnevad ja muud hinnad püsivad endisel tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:45
Otsi:

Ava täpsem otsing