6. oktoober 2008
Jaga lugu:

Vaesuse vaimust vabaks

Meie üle mõistetakse kohut meie tegude järgi, mõttemaailmas oleks aga otsekui kõik lubatud. Ent meie mõtted kujundavad meid ja ka siin kehtib seadus: mida külvame, seda ka lõikame.

Kui saadame välja negatiivseid vibratsioone, saame vastu samasuguseid. Piltlikult oleme kui suur elektrooniline jaam, mis saab vastu võtta vaid sel sagedusel, millele ta ise on häälestatud. Sa ei saa seda, mida tahad, vaid seda, kes oled.

Nii Harvardi Ärikool kui ka INSEADi ärikool on uuringute põhjal järeldanud, et kaks tõhusamat vahendit 21. sajandi äris on meditatsioon ja intuitsioon. Parim, mille inimene oma elus on saavutanud, on ta saavutanud just neid kasutades.

21. sajandi ärikoolituses rõhutatakse, et ka raha teenimisel on vähemalt 80% osatähtsus psühholoogial ja 20% tehnikal. Pole võimalik end halvasti tunda ja samal ajal häid mõtteid mõelda.

Suured sündmused ei tule nende õuele, kes suurelt ei mõtle. Näiteks sai üks mees dollarimiljonäriks, minnes kruiisile koos miljardäridega ja omandades nende mõttehaarde. Ära laske vaesuse vaimul end ahistada.

Väga sageli sõltub meie saamine meie olemisest. Nii et saavutama õppimine peaks tegelikult algama hea olemise õppimisest. Parim valem "heaks olemiseks" on aga tänulikkus selle eest, mis meile juba antud.

Tunded määravad meie "hea olemise" ja tunded annavad meie visioonile ka energia, mida selle manifesteerumiseks on vaja. Siin on oluline kirg. Kirg on käe andmine hea õnne inglile.

Meie eluring on alati täidetud mingite asjadega, kuigi suurem osa neist võivad olla ülearused. Et edu saavutada, tuleb kõigepealt vabastada ruum. Kui Clint Eastwoodilt küsiti, kuis ta nii kaugele jõudis, siis ta vastas lihtsalt: "Ma valmistusin eduks ette." Meil tuleb avardada oma teadvust, et olla valmis edu vastu võtma.

Kitsikus ja stress on märgid sellest, et on vaja oma elu teisiti korraldada ja jõuda pingutusteta saavutusteni. Siin on viis sammu: positiivsed julged mõtted, eesmärgi visualiseerimine, tunded, valmisolek vastuvõtmiseks ja teod.

Püha Bartolomeus on öelnud, et kui teie jaoks on mõiste "otsida raha" eraldatud mõistest "otsida Jumalat", siis ei pruugi te leida kumbagi. Raha ja inimese koostöö võivad olla harmoonias. Küllap on õige see, et armastus muudab ka raha energia positiivseks.

Autor: Raivo Joosep Raave

Jaga lugu:
Hetkel kuum