Ekspert: ellu jäävad muutustele altid ettevõtted

Mariliis Pinn 07. oktoober 2008, 09:19

Praeguses majanduslikult keerulises
situatsioonis on edukad need firmad, kes suudavad uue olukorraga kohanduda ja
muutuda, ütles Ettevõtluse Arendamise SA tegutsevate ettevõtete divisjoni
direktor Allar Korjas.

Lisaks peavad edasipürgivad ettevõtted oma seni siseturule orienteeritud tegevuse ümber suunama ekspordi valdkonda, rääkis Korjas ETV hommikusaates "Terevisioon".

"Sel perioodil leiavad muutused aset võibolla drastilisemalt ja kiiremini kui tavaliselt ja kui inimene on aldis nende muutustega kaasa minema, siis on ta tõenäoliselt teistest edukam ja saab parema stardipositsiooni," põhjendas Korjas oma arvamust, et ettevõtlusega on mõistlik alustada just siis, kui majandusel läheb kehvasti.

Ta soovitas kindlasti vaadata, millised võimalused see raske aeg toob, millised on need vajalikud muutused, mis tuleks läbi viia ja kasutada need võimalused ära.

Korjase üldine soovitus kõigile praegustele ettevõtjatele ja ka võibolla tulevikus ettevõtlusega tegelema hakkavatele noortele oli see, et tuleks avatud silmadega ringi käia, võrrelda Eesti olusid muu maailmaga, mõelda rahvusvaheliselt ja kasutada kontakte, kuna neist kontaktidest tuleb Korjase hinnangul kindlasti tulu.

Sel nädalal toimuvad traditsioonilise üleeuroopalise ettevõtlusnädala raames üle Eesti üritusi täis ettevõtluspäevad, mille teravik ongi Korjase sõnul sel korral suunatud muutuste poole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. October 2008, 09:19
Otsi:

Ava täpsem otsing