Tõnis Oja • 7. oktoober 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Iga esmaspäev on must esmaspäev

Viimaste nädalate trendiks on olukord, kus aktsiaturgudel on iga esmaspäev kujunemas mustaks esmaspäevaks. Ja iga uus esmaspäev on hullem kui eelmine.

Selle nädala esimesel kauplemispäeval vapustasid investoreid eelkõige Euroopa aktsiaturud, mis tegid enam kui 20 aasta suurima kukkumise. Ka USA aktsiaturud käisid päevasiseselt sügavas miinuses.

Dow Jonesi tööstuskeskmine, mis varsti pärast börside avamist langes alla 10 000 punkti taseme, kukkus päevasiseselt koguni 800 punkti. Tõsi, börsipäeva lõpp oli natukene rahulikum, aga börsipäeva lõpuks ei suutnud Dow ikkagi 10 000 punkti taset ületada.

Ka Aasia turud liikusid eile analoogilise stsenaariumi kohaselt. Pärast aktsiate tugevat väljamüüki ning indeksite kukkumist sügavustesse näitasid Aasia aktsiaturud taas elumärke ning toibusid märgatavalt.

Reanimeeriva süsti andis Austraalia keskpank, kes langetas baasintress 1 protsendipunkti võrra 6 protsendini, mis oli enam, kui analüütikud ootasid.

Austraalia börsiindeks, mis kauplemispäeva alguses oli kukkunud 3,7 protsenti, lõpetas börsipäeva 1,7-protsendilise tõusuga.

Uudisteagentuur Bloomberg kirjutas, et paljude turuosaliste arvates võib tegemist olla koordineeritud baasintresside langetamisega ning Austraalia oli selles suhtes esimeseks pääsukeseks.

Jaapani aktsiaturgude Nikkei indeks langes 2,5 protsendile 10208,20 punktini. Siiski tähendab see indeksi viie aasta madalaimat taset. Jaapani keskpank teatas, et hoiab baasintressi 0,5 protsendi tasemel.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt