8. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tallinna lennujaam püsib konkurentsis

Kuivõrd elujõuline ja laienemisvõimeline lennujaam praeguses asupaigas on - üks lennurada ja piiratud maalapp?

Sel aastal teenindab Tallinna lennujaam ligi 1,8 miljonit reisijat. Lennuvälja kompleksi kuulub üks 3 km pikkune lennurada koos ühe paralleelse ruleerimisteega. Lisades teise paralleelse ruleerimistee, suudame teenindada 8-10 miljonit reisijat aastas. Värskelt valminud terminalihoone on mõeldud kuni 2,5 miljoni reisija teenindamiseks, sellest peaks piisama 5-6 lähiaastaks.

Palju on räägitud, et Balti riikiide tähtsaima lennujaama koht on kaotatud Riiale. Kas on võimalik Tallinna lennujaama läbilaskevõimet suurendada?

Tallinna lennujaama läbilaskevõime on täiesti piisav ning võimaldab lähiaastail ka korralikult kasvada. Lennureisijate arv on aga selges seoses elanikkonnaga ning seetõttu pole tõenäoline, et Tallinn absoluutarvudes Riiat edestab. Ühe tallinlase kohta on meil rohkem reisijaid kui Riia lennujaamal ühe riialase kohta.

Millal on oodata regulaarlendude algust Tartu lennujaamast?

Regulaarlendude aastaringseks teenindamiseks oleme tehniliselt valmis 2009. aasta teises pooles. Lennuraja pikendus on valmis, kevadeks paigaldatakse rajatuled ning järgmisel aastal on planeeritud ka Tartu lennujaama reisiterminali rekonstrueerimine. Konkreetseid lepinguid lennufirmadega sõlmitud ei ole, kuid reaalset huvi on tundnud mitmed.

Mida teeb lennujaam selleks, et meelitada Tallinna uusi firmasid ja laieneks sihtkohtade arv?

Tallinna lennujaam on konkurentsivõime tõstmiseks alandanud sel aastal lennujaamatasusid 10-20%. Lisaks pakume olulisi lisasoodustusi lennufirmale, mis on valmis lendama Tallinnast uutesse sihtpunktidesse.

Miks on Riiast lennata paljudesse Euroopa linnadesse palju odavam kui Tallinnast?

Lennukipiletite hinnad panevad paika lennufirmad. Meie maandumis- ja reisijatasud on konkurentsivõimelised.

Kas reisijate arvu kasv Tallinna lennujaamas võib lähiaastaks peatuda?

Arvestades praegust olukorda, kus suurim vedaja Estonian Air ei planeeri kasvu järgmisel aastal, on aasta lõikes reisijate arvu kasvu peatumine võimalik.

Autor: Rein Loik

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt