8. oktoober 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Uuring: kanep on ohutum kui alkohol

Eraannetustele toetuv Beckley Foundation, mille nõuandjateks on rida nimekaid Suurbritannia, aga ka teiste riikide teadlasi, väidab oma värskes raportis, et kanepi keelustamine ei avalda mingit mõju selle tarnevõrkudele ning keelu ainus tulemus on, et kanepisuitsejatest saavad keelu tagajärjel kurjategijad, kirjutas AFP.

"Kuigi kanepil võib olla negatiivne mõju selle kasutajate tervisele, sealhulgas vaimsele tervisele, on selle aine tekitatud kahju märkimisväärselt väiksem alkoholi ja tubaka tekitatud kahjudest," seisab raportis.

Suurbritannia valitsus kavatseb kvalifitseerida kanepi nõrgemast C-klassi narkootikumist ümber B-klassi. Sellesse klassi kuulub praegu näiteks amfetamiin. Eeskätt teeb valitsusele muret asjaolu, et kanepivines ringi liikuvate inimeste arv on selgelt suurenemas. Umbes 80% juhtudest on kinnipeetud kanepikasutaja vineses vaimses seisundis.

Beckley Foundationi väitel on maailmas teada vaid kaks surmajuhtu, mis on seotud kanepi kasutamisega, seevastu tubakas ja alkohol põhjustavad ainuüksi Suurbritannias 150 000 inimese surma aastas.

Raporti väitel on kanepi kahju peamiselt sotsiaalset laadi, selle põhjuseks on aine keelatud staatus, mis toob kasutajatele ja levitajatele kaasa vahistamisi ja vanglakaristusi. Fondi hinnangul on võimalik ainult narkoturu parema korraldamise teel kaitsta noori palju tugevamatoimelisemate narkootikumide eest.

Kanep nimetati Suurbritannias C-klassi uimastiks, kui peaminister oli Tony Blair. Juunis peaministri ametisse astunud Gordon Brown teatas, et kavatseb kanepi staatuse uuesti ümber vaadata.

Autor: Villu Päärt

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt