Uuring: kanep on ohutum kui alkohol

Villu Päärt 09. oktoober 2008, 00:00

Eraannetustele toetuv Beckley Foundation, mille nõuandjateks on rida nimekaid Suurbritannia, aga ka teiste riikide teadlasi, väidab oma värskes raportis, et kanepi keelustamine ei avalda mingit mõju selle tarnevõrkudele ning keelu ainus tulemus on, et kanepisuitsejatest saavad keelu tagajärjel kurjategijad, kirjutas AFP.

"Kuigi kanepil võib olla negatiivne mõju selle kasutajate tervisele, sealhulgas vaimsele tervisele, on selle aine tekitatud kahju märkimisväärselt väiksem alkoholi ja tubaka tekitatud kahjudest," seisab raportis.

Suurbritannia valitsus kavatseb kvalifitseerida kanepi nõrgemast C-klassi narkootikumist ümber B-klassi. Sellesse klassi kuulub praegu näiteks amfetamiin. Eeskätt teeb valitsusele muret asjaolu, et kanepivines ringi liikuvate inimeste arv on selgelt suurenemas. Umbes 80% juhtudest on kinnipeetud kanepikasutaja vineses vaimses seisundis.

Beckley Foundationi väitel on maailmas teada vaid kaks surmajuhtu, mis on seotud kanepi kasutamisega, seevastu tubakas ja alkohol põhjustavad ainuüksi Suurbritannias 150 000 inimese surma aastas.

Raporti väitel on kanepi kahju peamiselt sotsiaalset laadi, selle põhjuseks on aine keelatud staatus, mis toob kasutajatele ja levitajatele kaasa vahistamisi ja vanglakaristusi. Fondi hinnangul on võimalik ainult narkoturu parema korraldamise teel kaitsta noori palju tugevamatoimelisemate narkootikumide eest.

Kanep nimetati Suurbritannias C-klassi uimastiks, kui peaminister oli Tony Blair. Juunis peaministri ametisse astunud Gordon Brown teatas, et kavatseb kanepi staatuse uuesti ümber vaadata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing