Alta Capitali kohal haigutab poole miljardi kroonine auk

Mariliis Pinn 09. oktoober 2008, 08:42

Eesti suurim riskikapitalifirma Alta
Capital peab lähikuudel kulutama võlakirjade lunastamiseks üle poole miljardi
krooni.

Tuleval nädalal peab Alta Capitali kinnisvaraarendamise haru välja ostma 235 miljoni krooni eest võlapabereid, detsembri alguses kukub teise tütarfirma võlakirjade tähtaeg mahuga 55 miljonit krooni, aastavahetuseks peab kolmas ettevõte välja lunastama võlakirju 102 miljoni krooni ulatuses ja aprillis on neljanda tütarfirma 113 miljoni krooni suuruse võlakirjaemissiooni tärmin, kirjutas Eesti Ekspress.

Ekspressiga rääkides väljendab Rahumaa talle omaselt optimismi ja ärimees teatab, et üleilmne rahakriis mõjutab Alta Capitali nagu iga teist ettevõtet, aga probleeme võlakirjadega ei teki. "Ettevõtete rahavood on oluliselt suuremad kui lühiajalised kohustused," ütleb ta.

Turul valitseb pessimistlikum meeleolu. Alta Capital säras majandusbuumi ajal, kui ta ostis mängleva kergusega ettevõtteid üle Euroopa: Eestis, Lätis, Leedus, Valgevenes, Soomes, Prantsusmaal ja firma võttis ettevõtete omandamiseks laene ning pani laenude tagatiseks nendesamade ostetud firmade aktsiad.

Esiteks on Rahumaa pannud mõned projektid müüki, näiteks Soomes tööstustekstiile tootev Scantarp ja väidetavalt on müügis ka Jaunais Mežaparks, Riias asuv 36 hektari suurune kinnisvaraarendus, teiseks andis Alta Capitali möödunud nädalal taas välja võlakirju, kuid nende maht oli naeruväärselt väike: vaid 168 000 eurot ehk 2,6 miljonit krooni.

Kolmandaks teatas Rahumaa kontrollitav börsifirma Silvano Fashion Group kaks nädalat tagasi oma aktsiate tagasi ostmise kavast. Neljandaks pole eestlased kunagi näinud Alta Capitali ühtset majandusaruannet ja kogu äri ulatusest on kõrvaltvaatajal raske sotti saada, sest ettevõtted on laiali pillutatud eri riikidesse ja viiendaks lubas Rahumaa osta Oliver shy;Kruudalt Kalevi kommivabriku ja piimatööstuse Tere.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. October 2008, 09:38
Otsi:

Ava täpsem otsing