Mari Hiiemäe • 9. oktoober 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Kikilipsu pidused päevad

Publik saab kuulda sedasama vana head rock'n'roll'i, millega Rock Hotel aastakümnete jooksul kuulajaid rõõmustanud on.

"Mõtlesime küll, kas hakata juubelikontserdi jaoks midagi ümber tegema, aga saime aru, et kui on nii vana esineja nagu meie, siis rahvas ootab sellelt ansamblilt eelkõige ikkagi seda, mille põhjal ta tema vastu huvi tunneb. Pealegi ei ole "Kikilipsu" ju mõtet ümber tegema hakata. Meis pole nii palju geeniust, et teha seda veel paremini, kui see ükskord tehtud sai," ütleb laulja Ivo Linna.

Juubelikontsertidel tuleb sünnipäevalapsega koos lavale mängima hulk muusikuid, kes kunagi Rock Hoteliga seotud on olnud. Kohal on kitarrist Andres Põldroo, samuti annavad kontsertide õnnestumisse oma panuse Ülari Kirsipuu, Anneli Kadakas ja Margus Jürisson ning külalised Henrik Sal-Saller, Kaire Vilgats, Dagmar Oja jt.

Rock Hotel on püsinud samas põhikooseisus pea terve oma tegutsemisaja. Kõik need 30 aastat on ansambli tuumikusse kuulunud Ivo Linna, Heigo Mirka, Margus Kappel ja Harri Kõrvits.

Ainuke väline muudatus toimus ansamblis aastal 1983, kui Rock Hoteli asutamisaegade kitarrist Andres Põldroo läks Rootsi elama ja tema asemele tuli bändi Tiit Kõrvits.

"Kui ansambel tekib, ei oska ette planeerida, kui kaua ta kesta võiks. Üks meie püsimise põhjus võib olla see, et me tulime kokku spontaanselt, mitte soovist ansambliga raha tegema hakata," arutleb laulja Ivo Linna Rock Hoteli fenomeni üle.

Rock Hotel moodustus aastal 1978 ja sai kiiresti ülimenukaks. "Meil lihtsalt vedas, me sattusime tulema rock'n'roll'i laine harjal, olime populaarsed ja peod olid rahvast täis," meenutab Linna.

Stabiilset tööd jagub bändil siiani. Viimase paari aasta vältel on ansambli regulaarne esinemissagedus olnud keskmiselt kaks kontserti nädalas. Esinemispaikadeks on klubid, pubid, asutuste peod, pulmad, sünnipäevad jne.

"Oleme võimelised esinema igal pool, kuhu tellitakse. Vastavalt kohale valime ka laulud," ütleb Linna.

Seda, kui suureks Rock Hoteli repertuaar praeguseks kasvanud on, ei oska Linna isegi oletada, kuid arvab, et kui järjest laulma hakata, siis ööpäevaks peaks erinevaid lugusid küll jätkuma.

"Rock'n'roll'i mängides täidame iseenese soove. See on meie lemmikstiil ja meile meeldib seda mängida. See ei tule kunagi vastu tahtmist," on Linna rahul.

"Mulle meeldib küll uutes ja kummalistes projektides kaasa lüüa, aga Rock Hotel on minu jaoks selline koht, kus ma tean, et mul on seal hea olla. Ja tundub, et teistel on ka mõnus. Ei ole sellist tunnet, et südametäiega tüdineks ära ja läheks minema," väljendab ta oma rahulolu.

Ammugi ei näe Linna põhjust, miks peaks ta nüüd vanuigi veel mingit uut ansamblit tegema tormama. "Nagu Rolling Stonesi trummilööja Charlie Watt kunagi ütles, et talle meeldib Rolling Stones, sest see on väga hea töökoht, siis mina võin ka öelda, et minule Rock Hotel meeldib, sest see on hea töökoht," naerab ta.

Niisiis kestab Rock Hotel edasi ja nagu Heigo Mirka usub, jätkavad ansambli liikmed koosmängimist surmani.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt