Tõnis Oja • 9. oktoober 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Numbrimaagia USA aktsiaturgudel

Paistab, et 9. oktoober on kujunemas tähtsaks kuupäevaks USA aktsiaturgude ajaloos. Eelmine börsitõus kestis täpselt viis aastat 9. oktoobrist 2002 kuni 9. oktoobrini 2007.

Pärast tehnoloogiamulli lõhkemist toimus USA aktsiaturgude langus 9. oktoobrini 2002, kui Dow Jonesi tööstuskeskmine vajus 7286,27 punktini ja tõus kestis eelmise aasta 9. oktoobrini rekordtasemele 14 167,53 punktini.

Nüüdseks on maailma jälgitavaim aktsiaindeks langenud 35 protsenti 9258,10 punktini.

Ka kahe teise olulise aktsiaindeksi, S&P 500 ning Nasdaqi koodindeksi eelmine langus peatus täpselt kuus aastat tagasi vastavalt 776,76 ja 1114,11 punktil. Nagu Dow Jonesi tööstuskeskmine, peatusid ka nende indeksite tõusud täpselt aasta tagasi. Peamiselt tehnoloogiasektori hinnaliikumist iseloomustava Nasdaqi koondindeksi rekordist, mis oli 4274,67 punkti, jäi eelmise aasta tipp siiski kaugele maha.

Nii kõrgele kerkis aeg-ajalt ka tehnoloogiaindeksiks kutsutu 2000. aasta suvel.

Ehkki riskid on aktsiaturgudel endiselt väga kõrged ja päevasisesed hinnaliikumised äärmiselt suured, on paljud investorid hakanud väga tõsiselt mõtlema aktsiaturgude suhtes positiivselt.

"Ma tean, et probleemid on olemas, aga aktsiate hinnad on täiesti auklikuks tulistatud ja hindadesse on sisse arvestatud ka halvad majandusuudised," lausus Bloombergi televisioonile investeerimisfirma BlackRock fondijuht Kevin Rondino.

"On olemas terve hulk ettevõtteid, mis võivad riskivõtmisel uskumatul määral ära tasuda," lisas ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt