Kadrin Karner • 9. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Padar koondab juhte

"Kokkuhoidu planeerides arvestati, et mitu välisministeeriumi osakonda on juba varem töötanud alamehitatuna. Koondada sai vaid nendes struktuuriüksustes, kus mehitatus oli seni parem ning esmajoones seda, millise ametikoha ülesandeid oli võimalik jagada teiste sama üksuse töötajate vahel nii, et töö ei kannataks, sest tööülesanded tuleb täita allesjäävatel töötajatel," ütles välisministeeriumi pressisekretär Helen Rits, vastates aripaev.ee küsimusele, kuidas osutus võimalikuks koondada 26 töötajat.

Ritsi sõnul püüti välisministeeriumis esmalt leida võimalusi kärpida organisatsiooni struktuurimuudatuste abil. "Näiteks liitsime arhiivi ja raamatukogu, kaotasime tõlkebüroo, ei täitnud võimalusel vakantseid ametikohti, vaid jagasime töö olemasolevate inimeste vahel ja kaotasime need ametikohad," tõi ta ümberorganiseerimisest näiteid.

Uurides, kas sellega koondamised piirduvad või on lähiajal lisa oodata, vastas pressisekretär, et rohkem koondamisi ministeeriumil plaanis ei ole.

Rahandusministeeriumis hakkab olema iga juhi kohta kuus alluvat, sellega hoitakse aastas kokku umbes 12 miljonit krooni.

"Rahandusministeeriumi haldusala tegevuskulude kokkuhoid võrreldes 2008. aastaga peab järgmisel aastal olema 71 miljonit krooni. Struktuurimuudatused ja koondamised võimaldavad rahandusministeeriumil igas kuus kokku hoida umbes 1 miljon krooni, mis tähendab juba 12 miljoni krooni säästmist aastas," ütles aripaev.ee-le rahandusministeeriumi pressiesindaja Piret Seeman.

Tema sõnul alustati muudatuste kavandamisega juba kevadel ning arvesse võeti lisaks efektiivsemale toimimisele ka tänast majanduskeskkonda. "Struktuurimuudatused töötati välja, lähtudes vajadusest vähendada vastavalt valitsuse otsusele tegevuskulusid. Seega on vajadus korrastada ministeeriumi struktuuri, uuendada vastutusalasid ning vähendada juhtimistasandeid, sh vähendada juhtide arvu," lisas Seeman.

Uue struktuuri kohaselt vähendatakse juhtide arvu 27 võrra. Praegusest 18 osakonnast ja 41 talitusest moodustub põhimääruse kohaselt 34 struktuuriüksust.

Eile kinnitas valitsus ka rahandusministeeriumi uue põhimääruse, mis on aluseks uue struktuuri jõustamisel.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt