Riigikogu ametnikul kahtlus altkäemaksu võtmises

Liis Kängsepp 10. oktoober 2008, 15:10

Riigikogu kantselei haldus- ja
remonditalituse juhataja Andres Metsaveer peeti eile kinni, kuna teda
kahtlustatakse altkäemaksu võtmises.

"Riigiprokuratuur ja Kaitsepolitseiamet menetlevad kriminaalasja, mille raames peeti eile korduvas altkäemaksu võtmises kahtlustatavana kinni Riigikogu kantselei haldustalituse ametnik. Samuti on altkäemaksu andmises kahtlustatavana üle kuulatud kaks ehitusettevõtetega seotud isikut," vahendab prokuratuuri kodulehekülg.

Karistusseadustik näeb korduva altkäemaksu võtmise eest karistusena ette kahe- kuni kümneaastase vangistuse ja altkäemaksu andmise eest ühe-kuni kümneaastase vangistuse.

"Riigikogu Kantselei avaldab kahetsust, et haldusteenistuse haldus- ja remonditalituse juhataja Andres Metsaveer on tunnistatud kahtlustatavaks altkäemaksu võtmises," seisab riigikogu pressiteates. "Kantselei teeb koostööd kaitsepolitseiameti ja riigiprokuratuuriga võimalike altkäemaksu võtmise asjaolude selgitamiseks seoses täna riigiprokuratuuri avaldatud teatega, mille kohaselt kahtlustatakse Metsaveert korduvas altkäemaksu võtmises."

Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul ütles, et tegemist on väga kahetsusväärse juhtumiga. „Uurimine peab tooma selgust. Kantselei teenistussuhe kahtlustatavaga on täna tema enda palvel lõpetatud,“ sõnas ta.

Kahtlustatav Andres Metsaveer töötas kantseleis haldus- ja remonditalituse juhatajana alates 1993. aastast. Tema tööülesannete hulka kuulus ehitus- ja remonditööde, sealhulgas vajalike riigihangete ettevalmistamine ning tehnovõrkude korrashoiu tagamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. October 2008, 10:28
Otsi:

Ava täpsem otsing