Kadrin Karner • 12. oktoober 2008
Jaga lugu:

PRIA: järgmisel aastal tuleb sama raha eest rohkem teha

"Selge on see, et toetuste maht või taotluste maht, mis meil PRIAs järgmine aasta tuleb läbi jahvatada, kasvab," ütles Linnamäe.

"Eelarve aga ei suurene üldse. Tuleb sama raha eest teha natuke rohkem tööd ja välja mõelda, kuidas seda teha nii, et kvaliteet ei kannataks," lisas Linnamäe.

Kohtumisel seni kajastamata kokkuleppeid ei sõlmitud ning tõdeti, et järgmisel aastal sektorisse minev toetuste maht küll suureneb, kuid nagu minister varemgi on öelnud, nn top-up väheneb, nentis Linnamäe.

Kohtumisel rääkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ministeeriumi ja haldusala tulevase aasta plaanidest. Tutvustati PRIA klientidele arengukava, arutati liiderprogrammi rakendamist ning räägiti teenindusprotsessidest.

Uusi ülesandeid järgmisel aastal PRIA-le ei tule, pigem suunatakse tähelepanu võimalikult efektiivsele tegutsemisele. "Ei ole ju saladus, et valitsussektori eelarve on kokku tõmmatud. Arutasime, kuidas hakkama saada," lisas Linnamäe lühidalt. "PRIA on kaheksa tegevusaasta jooksul Eesti maaellu välja maksnud enam kui 10 miljardit krooni. Praeguseks kujunenud majandusolukord seab PRIA-le veelgi kõrgemad nõudmised," kommenteeris põllumajandusminister omapoolset sõnumit PRIA-le ja PRIA nõukojale pressiteates.

"On oluline, et PRIA teeninduskvaliteet ja töötajate kompetents tõuseks ühtlaselt kõrgeks kogu Eestis, nii Tartu keskuses kui ka maakondlikes esindustes," täiendas ministrit PRIA kliendinõukoja esinaine Merle Adams.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas