Liis Kängsepp • 12. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Riigikogu ametnikul lasub altkäemaksu võtmise kahtlus

Riigiprokuratuur ja kaitsepolitsei menetlevad kriminaalasja, mille raames peeti neljapäeval korduvas altkäemaksu võtmises kahtlustatavana kinni riigikogu kantselei haldus- ja remonditalituse ametnik. Samuti on altkäemaksu andmises kahtlustatavana üle kuulatud kaks ehitusettevõtetega seotud isikut.

Kahtlustatav Andres Metsaveer töötas kantseleis haldus- ja remonditalituse juhatajana alates 1993. aastast. Tema tööülesannete hulka kuulus ehitus- ja remonditööde, sealhulgas vajalike riigihangete ettevalmistamine ning tehnovõrkude korrashoiu tagamine.

Riigikogu kantselei direktor Heiki Sibul ütles Metsaveere altkäemaksu kahtlusest rääkides, et seda, kas nüüdseks juba endine ametnik on süüdi või süütu, peab selgitama uurimine.

Kas teil tekkis kunagi kahtlusi tema suhtes? "Ei, selle kahtluse saime teada neljapäeval kaitsepolitseilt," ütles Sibul.

"Praegu on tegemist kahtlustusega. Las uurimisorganid teevad oma tööd ning meie teeme nendega koostööd," ütles Sibul.

Sibul iseloomustas Andres Metsaveert kui tublit töömeest, ent mitte kõige paremat suhtlejat. "Jah, see oli tema eripära - ta tegi rohkem, kui rääkis," ütles Sibul.

Kantselei direktor nägi Metsaveert viimati siis, kui mees lahkumisavalduse lauale pani. "Ta väitis, et tahab säästa tööandjat ehk meid, lahkumisavalduse ma ka rahuldasin, nii et reedest ta enam meie majas ei tööta," nentis Sibul.

Kuidas Metsaveerel töökaaslastega läbisaamine oli, seda Sibul ei teadnud, kuid lisas, et mees on 15 aastat riigikogu kantseleis töötanud ja selle aja jooksul Toompea lossi korda teinud. "See on olnud üks tema suurtöö," lisas direktor.

Metsaveere kolleeg ja otsene alluv Andres Niitra iseloomustas Metsaveert kui oma tööga hästi hakkama saanud inimest.

"Ta oli väga töökas inimene ja selle tööga, mida ta tegi, sai ta minu meelest korralikult hakkama," ütles riigikogu kantseleis vaneminsenerina töötav Niitra. "Võiks öelda, et ta suhtlemisoskus jättis soovida, aga kõik inimesed lihtsalt ei ole head suhtlejad," rääkis Niitra.

Mehe enda sõnul ei märganud ta aastate jooksul Metsaveerega koos töötades midagi kahtlast.

Uue inimese otsingutega veel alustatud pole, Sibula sõnul on kõik veel liiga värske. Küsimusele, kas ta võtaks Metsaveere tagasi, kui too avaldaks soovi, vastas direktor, et enne peab uurimine lõppema ja siis saab sellistele küsimustele vastata.

Riigiprokuratuuri avalike suhete talituse juhataja Gerrit Mäesalu kinnitas, et Metsaveer on 48 tunniks politsei poolt kinni peetud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt