Eesti börsifirmad said hindeks kolme

Annika Matson 13. oktoober 2008, 14:37

Finantsinspektsioon teatas, et Eesti
börsifirmadele Hea ühingujuhtimise tava aruanded on koostatud rahuldavalt.

Finantsinspektsiooni hinnangul on aktsiaemitentide poolt 2006. ja 2007. aasta kohta esitatud hea ühingujuhtimise tava aruanded turu struktuuri ja investeerimiskultuuri tekkimiseks antud aega arvestades koostatud rahuldavalt. Samas võivad finantsinspektsiooni hinnangul mõned tavas sätestatud põhimõtted vajada reguleerimist õigusaktiga.

"Mul on hea meel, et turg on tava üldiselt aktsepteerinud ja selle täitmisest aruandmine on rahuldaval tasemel," ütles inspektsiooni juhatuse liige Kilvar Kessler.

Finantsinspektsioon hinnangul nõuab tähelepanu eeskätt kaks valdkonda. Esiteks, emitendid peaksid oma juhtimistavasid põhjalikumalt hindama kõigi hea ühingujuhtimise tava soovituste suhtes ning piisavalt täpselt ja selgelt põhjendama, miks nad üht või teist konkreetset soovitust ei täida. Teiseks tuleb tõsiselt kaaluda juhtkonna tasude ja huvide konfliktide põhjalikumat reguleerimist õigusaktiga, kuna börsiettevõtted ei ole soovinud oma aruannetes selles osas olla investori jaoks läbipaistvad.

Tallinna Börsil noteeritud ettevõtetele kehtib alates 2006. aastast Hea ühingujuhtimise tava. Tava eesmärgiks on muuta Eesti väärtpaberiturg läbipaistvamaks ja börsiettevõtete juhtimine investorite jaoks arusaadavamaks. Finantsinspektsiooni ülevaade Tallinna Börsi emitentide Hea ühingujuhtimise tava täitmise aruannetest aastatel 2006 ja 2007 ja tava tervikuna on kättesaadav veebilehel www.fi.ee. Ülevaate koostasid Kerstin Pilt, Kristjan-Erik Suurväli ja Kilvar Kessler.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2008, 15:07
Otsi:

Ava täpsem otsing