Eesti õpilased võitsid üleilmsel ärikonkursil kolmanda koha

Annika Matson 13. oktoober 2008, 15:02

Narva Kreenholmi gümnaasiumi 10. klassi
õpilased Artjom Gorboy ja Olga Konetšnõh võistkonnaga Kiki saavutasid
rahvusvahelisel ärikonkursil HP Global Business Challenge Ameerikas Colorado
Springsis kolmanda koha.

"Rahvusvahelistel võistlustel osalemine on enamasti üsna raske, kuid kui sa oled ettevalmistunud ning valmis kiirelt ja iseseisvalt vastu võtma tähtsaid otsuseid, ei tohiks midagi karta,“ kommenteeris Artjom konkursil osalemist. „Kuna tahan tulevikus saada ettevõtjaks, andis konkurss mulle väga hea kogemuse ja ettekujutuse enda tulevasest tööst,“ lisas Gorboy suhtekorraldusfirma Hill Knowlton teates.

Junior Achievementi ja Hewlett-Packardi koostöös läbi viidud võistluse eesmärk oli noorte ettevõtlusalaste oskuste proovilepanek. Võistlejad olid virtuaalse tootmisettevõtte juhi rollis ning noorte juhtide ülesandeks oli otsuste langetamine kõigi äritegevuste üle alustades investeeringute ja arenduskulude planeerimisest kuni võimaluste leidmiseni toodete müümiseks ja turuosa kasvatamiseks.

Veebruaris alanud konkursil alustas 238 võistkonda üle maailma, millest jõudsid augusti lõpus peetud finaalis kaheksa maa võistkonnad kuueteistkümne noorega. Võistluse võitsid leedulased Klaipedast, teise koha saavutas Argentiina võistkond. Lõppvõistlustele jõudsid veel Kanada, Hong Kongi, Poola, Aserbaidžaani ja Ameerika Ühendriikide meeskonnad.

HP Eesti kontori juhi Tõnis Mäe sõnul on sedalaadi koostöö eesmärk edendada ettevõtlikku ellusuhtumist ning aidata korraldada noortele põnevaid mõõduvõtmisi. Junior Achievementiga koostöös juba 12 aastat korraldatud võistlus edendab leidlike ärilahenduste loomist ja koostööd erinevate riikide noorte vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2008, 15:02
Otsi:

Ava täpsem otsing