Kodu Grupp elavdab turgu tehnopargi kruntide liisingu abil

Anne Oja 14. oktoober 2008, 00:00

"Näeme praegu turul mitmeid huvilisi, kellel on vajadus uute tootmis- või laopindade järele, kuid tehingud takerduvad tihti maa ostu finantseerimise probleemide tõttu," põhjendas Kodu Grupi tegevjuht Urmas Niine, miks tuldi turule teenusega, mis võimaldab kliendil esimestel aastatel tegeleda projekteerimise, ehitamise ja toomistehnoloogia väljatöötamisega, tasudes sel ajal maa eest ainult intressimakseid.

"Turgu elavdaks finantseerimistingimuste pehmendamine, kuid pangad sellist sammu veel teha ei soovi," lisas Niine. "Seega pakume oma klientidele ise võimalust saada omale sobiv kinnistu nullsissemaksega."

Kodu Grupi hinnangul lahtub järelmaksuperioodi ajal kindlasti ka globaalsest finantsolukorrast tingitud ebakindlus, mis praegu osal klientidel tehingu tegemise keeruliseks muudab.

"Oleme omalt poolt töötleva tööstuse ja ekspordisektori kasvuks kõik tingimused loonud, nüüd ootame sama oma partneritelt ehituse ja projekteerimise alalt," sõnas Niine. "Nii saaksime aidata kinnisvaraturul ja kogu majandusel madalseisust edasi liikuda."

"Ideena on see väga hea," kiitis Kodu Grupi algatust Tänassilma tehnopargi arendaja, Mergo Holdingu juhatuse liige Andrus Piir. Tema hinnangul on krundi liisimise võimalus vahva mõte. "Peab kindlasti mõtlema," vastas ta küsimusele, kas ka Tänassilmas on sellist lahendust kaalutud.

Liisimist suuremaks riskiks kui üürimine Piir ei pidanud. "Need ettevõtted, kes tehnoparki tulevad, neil on tõsised kavatsused," arvas Piir. "Eks riske ole ikka, ent kui pank laenu ei anna ning arendajal selleks on võimalus, siis miks mitte," osutas ta.

Hauster Kinnisvara maakler Tarvo Tuga, kes pakub krunte Kroosi äripargis, pidas samuti Kodu Grupi pakkumist esmapilgul heaks. Tema sõnul sõltub kõik intressist, kuivõrd soodne selline võimalus on.

Tuga märkis, et nemad praegu liisingut ei paku, suur osa kliente eelistab sellist varianti, et tehnopark ehitab hooned valmis ning annab siis üürile.

"Enamasti soovib klient, et arendaja rajaks ise hooned," märkis Tuga, kelle sõnul on ettevõtjate huvi äripargi vastu praegu leigem kui kolm aastat tagasi.

Jüri tehnopargi kruntide hinnatase algab 900 kroonist ruutmeeter. Veebruaris kirjutas Äripäev, et Kodu Grupp investeerib Jüri tehnopargi arendamisesse 150 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing