Kärt Blumberg • 13. oktoober 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Starman plaanib börsilt lahkuda

"Meie eesmärk on Starmaniga lõpuks börsilt lahkuda," kommenteeris Kern napisõnaliselt ettevõtte tulevikku, jättes samas täpsustamata aja, millal see toimuda võiks. "Eks selle kohta tulevad börsiteated," lisas ta.

Arvestades, et Starmani aktsia langes möödunud nädala alguses Tallinna börsil 56,3 kroonini, õnnestus Peeter Kernil ja Indrek Kuivallikul saada Baltic Moontech Investmentilt (BMI) aktsiate eest märkimisväärselt kobedam hind. Investeerimisühing maksis aktsionäridele aktsia eest 89,97 krooni, mis ühtib täpselt hinnaga, millega nad 2007. aasta telekomifirma väikeaktsionäridele pakkumise tegid. Kokku said mehed tehingust 80 miljonit krooni.

Kuna tegemist oli väljaspool börsi kauplemissüsteemi tehtud tehinguga, kujunes hind NASDAQ OMX kommunikatsioonijuhi Tex Vertmanni poolte kokkuleppel ning väljendab ühist arusaama väärtpaberite õiglasest hinnast.

Müümise põhjust Kern Äripäevale ei avaldanud, kinnitades samas, et plaani Starmani juhtimisest taanduda tal ei ole. Võib vaid spekuleerida, et kuna aktsiate müük toimus keeluperioodil, oli põhjuseks kiire vajadus likviidse raha järele.

Tehingu käigus müüs Kuivallik 600 000 aktsiat ning Kern 255 900 väärtpaberit, millega nende osalus Starmani aktsiaportfellis vähenes 33 protsendilt 27 protsendile.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt