Romet Kreek • 13. oktoober 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Swedbank ja SEB oleksid keskpärased

Kui Swedbank ja SEB oleksid Tallinna börsil, oleks aasta algusest eilseni aktsiate hinnaliikumisi vaadates tegu selliste keskmiste Eesti börsiettevõtetega.

Parim börsiaktsia on tänavu Norma, mis on langenud 10,6 protsenti. Tallinna Vesi on vajunud 22,8 protsenti, Kalev 25,1 protsenti.

Gigandi Eesti Telekomi aktsia on kaotanud 28,5 protsenti, Starman 35,7 protsenti, Viisnurk 40,5 protsenti. Siia järele mahuks SEB 44,7 protsendise kukkumisega. Hullemini on läinud Trigon PD-l, mis on kukkunud 47,2 protsenti.

Üle 50 protsendi on ära andnud Tallinna Kaubamaja aktsia (51,9 protsenti), järgneb Eesti Ehitus 53,1-protsendise kaotusega. Nüüd tuleks Swedbank 56-protsendise kukkumisega. Edasi läheks rivi kodumaiste Baltikaga (-60,3 protsenti). Seejärel Olympic EG 64,3 protsendise kukkumisega, Tallink 64,8 protsendiga, Ekspress Grupp 65,6 protsendiga.

Hullemini on läinud Silvano Fashion Groupil, mille aktsia on kukkunud aasta algusest 71,6 protsenti.

Kõige hapramalt on käinud käsi Arco Vara aktsial, mille leiab 80 protsenti eelmise aasta viimase börsipäeva sulgemishinnast madalamal.

Meie börsil ei leidnud kahjuks ühtegi vastassuunas liikujat ehk kedagi, kes oleks investoritele aktsia hinnatõusuga kasumit teeninud.

Aasta lõpuni on veel aega - ehk suudab keegi üllatada.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt