Võlakirjad sulatavad SEB kapitali, kahju 7,7 mld SEK

14. oktoober 2008, 10:26

SEB pangal on probleeme oma
võlakirjaportfelliga, võimalik kahju küünib 7,7 miljardile Rootsi kroonile,
kirjutab Rootsi päevaleht Svenska Dagbladet.

See sulataks panga omakapitali kiiremaski tempos kui paljuräägitud laenukahjumid majandusraskustes Balti riikidest, kirjutab leht.

SEB-l on suur võlakirjaportfell, mis võib pangale kalliks maksma minna. Pank on juba teatanud 2,4 mld SEKi suurustest kahjumitest aprillis esitatud kvartalitulemustes. Ka esimese poolaasta tulemustes kandis pank maha väiksemaid summasid, kirjutab leht. Kolmandas kvartalis on aga finantskriis teravnenud ja kahjumid võivad kasvada.

„Minu hinnangul võivad kahjumid kolmandas kvartalis küündida kuni 3 miljardile Rootsi kroonile,“ ütles Cheuvreux Nordic pangandusanalüütik Rodney Alfvén. „See on väga suur summa, kuid ei ohusta SEB maksevõimet,“ jätkas ta.

Ka reitinguagentuur Standard Poor's hoiatab, et pangal võib tekkida probleeme. Agentuur langetas SEB reitinguväljavaadet stabiilselt negatiivseks ning viitab Balti riikide laenukahjumite kõrval samuti riskile, et kahjumid võlakirjaportfellist võivad kasvada. Kokku riskib pank S P hinnangul kaotada 2008. aastal 10% aktsiakapitalist.

Svenska Dagbladeti arvutuste järgi vastab see 7,7 miljardile Rootsi kroonile.

SEB võlakirjaportfelli väärtus, milles mahakandmisi on tehtud, oli aasta algul 126 miljardit Rootsi krooni.

Võimalikud laenukahjumid Balti riikides on SEB hinnanud tuleval aastal ca 1%le väljastatud laenudest ehk 1,4 miljardile Rootsi kroonile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. October 2008, 11:25
Otsi:

Ava täpsem otsing