Intressiralli ja aktsiate järsk tõus

Romet Kreek 15. oktoober 2008, 00:00

Eesti pangad teatavad üksteise võidu hoiuseintresside tõstmistest. Samal ajal käib pärast börside kukkumist aktsiaralli.

Näiteks eile oli kohalikul börsil täitsa korralik tõusupäev. Käive oli tublid 32,5 miljonit krooni, tehinguid tehti 796.

Suurima, 11 miljoni kroonise käibega esines Tallinna Vee aktsia. Aktsia hind tõusis 1 protsendi, 158,03 kroonile ehk 10,10 eurole. Tallinki aktsia hind tõusis 8,1 protsenti, 6,26 kroonile ehk 0,40 eurole, seda 7,8 miljoni kroonise käibega. Baltika aktsia hind tõusis 11 protsenti, 26,91 kroonile ehk 1,72 eurole.

Nimekirja võiks jätkata, aga seda näeb ka kõrvalolevast tabelist.

Hoopis huvitavam küsimus nii Eestis kui ka mujal on see, kas me oleme põhja ära näinud või on tegu lihtsalt väga võimsa karuturu ralliga. Vastusest oleneb, kas on õige aeg aktsiaid osta või on veel varavõitu.

Kes kümneteks aastateks raha paigutab, selle jaoks sarnaneb olukord hullude päevadega kaubanduses. Seda muidugi juhul, kui ollakse valmis taluma ka järsku kukkumist, kui selgub, et tõus ei osutunud lühikeses perspektiivis jätkusuutlikuks.

Samal ajal on ka hea aeg raha hoiustamiseks - pangad võistlevad hoiuste saamise nimel. Kes tahab paremini magada, sellele hoius. Kes on julge, sellele aktsiad. Vahepealne variant on investeerimishoius. Jänes šampanjat ei joo!

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing