Urve Vilk • 14. oktoober 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kas säästupidu aitab säästa?

Iga viies aripaev.ee korraldatud lugejaküsitlusele vastaja teemal "Kas sinu ettevõttes on sel aastal firmaüritusi ära jäetud" vastas, et ta ei tea ning teda see ei huvita, kuna ta firmapidudel ei käi.

Kas see arv näitab firmapeo kui sellise oma aja äraelamist? Aastast aastasse olen kuulnud mõnda töökaaslast põlglikult firmaüritusse suhtumas, samas on alati ka neid, kes kõigest toimuvast, sealhulgas firmapidudest, osa võtavad.

Millal jõuab Eesti sinnamaani, et töökohta valides uuritakse peale palganumbri ja töökeskkonna ka firmapidude toimumise ja mittetoimumise kohta ning langetatakse otsus sellest lähtuvalt, kas firmaüritustel osalemine on kohustuslik või mitte?

Ilmselt nii palju, kui on töötajaid ja organisatsioone, on ka erinevaid arvamusi firmapeo korraldamisvõimaluste ja vajalikkuse kohta.

Kes tahab pidu korraldada, sellel võiks see võimalus olla, kes tahab üritusel osaleda, peaks olema teretulnud, kes aga eelistab pigem omaette nokitsemist, ei tohiks tunda hukkamõistmist.

Ilmselt on nii mõnedki osalejad ja korraldajad valiku ees, kas firmaüritus korraldada säästupeona stabiilsuse ja kasuminumbrite mälestuseks või hoopis joomapeona ebastabiilsuse ja raske majandusolukorra unustamiseks?

Kurb on aga, et nii mõneski ettevõttes on tekkinud situatsioon, kus firma tühistab igasugused üritused, kuna äkki töötajaskond vaatab, et firmal läheb üle ootuste hästi, ning nõuab ehk veel palgatõusugi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt