Amigo peksjad pääsesid tingimisi ja üldkasuliku tööga

15. oktoober 2008, 15:23

Harju maakohus tunnistas täna süüdi endise
Cafe Amigo ööklubi töötaja Kaido Sieberki kehalises väärkohtlemises ja
seadusliku aluseta vabaduse võtmises.

Kohus tunnistas Sieberki (24) süüdi inimese kehalises väärkohtlemises ja temalt seadusliku aluseta vabaduse võtmises ning mõistis talle liitkaristuseks 1aastase tähtajalise vangistuse, millest 11 kuud tingimisi 2aastase katseajaga. Sieberk jääb katseajaks kriminaalhooldaja järelevalve alla ja peab osalema kriminaalhooldaja määratud sotsiaalprogrammides.

Valeera Mannineni (26) kriminaalmenetlus lõpetati prokuröri taotlusel ja talle mõisteti 120 tundi üldkasulikku tööd. Manninen on kohustatud tasuma kriminaalmenetluse kulud ja tegema 120 tundi üldkasulikku tööd 6 kuu jooksul kohtuotsuse jõustumise päevast ning jääb samuti kriminaalhooldaja järelevalve alla.

Vahetuse vanemana töötanud Sieberk peksis möödunud aasta 14. septembril kella kolme ja nelja vahel öösel Tallinnas Viru väljakul asuva ööklubi Cafe Amigo turvaruumis koos Skorpion Julgestusteenistuse turvamehe Valeera Mannineniga kahte meest, lüües neid jalgade, põlve, rusikate ja taskulambiga.

Peksmise käigus panid Manninen ja Sieberk kannatanutele käerauad, aheldasid ühe meestest teadvusetuna seina külge ning alandasid neid, tehes läbipekstud meestest oma mobiiltelefonidega pilte.

Valeera Manninen on varem kohtu poolt karistamata ja on alust arvata, et ta ei pane edaspidi toime uusi süütegusid, põhjendas prokurtatuur kriminaalasja lõpetamist oportuniteedi paragrahvi järgi. Lisaks nõustus Manninen kannatanutele kahju hüvitama ja selleks sõlmiti ka kirjalik kokkulepe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. October 2008, 15:23
Otsi:

Ava täpsem otsing