Rootsi finantsinspektsioon: siinsed pangad jäävad kriisis ellu

Mariliis Pinn 15. oktoober 2008, 15:31

Rootsi finantsinspektsioon teatas, et kõik
neli Rootsi suurpanka jäävad majanduslanguses ellu.

Di.se kirjutas, et isegi pensionifondid suudavad turbulentse hallata, selgus raportist.

Neli suurpanka - Nordea, Swedbank, Handelsbanken ja SEB - võivad 12 kuu jooksul kanda kuni 175 miljardi Rootsi krooni (280 mld EEK) suurusi kahjusid, ilma et rikuks omakapitalinõudeid, teatas inspektsioon.

Pangad on valmistunud, et ellu jääda karmis Rootsi ja Balti majanduslanguses.

„Siiani on pangad teeninud palju raha ja nende laenukahjud on olnud väikesed,“ kommenteeris Rootsi finantsinspektsiooni peaökonomist Tomas Flodén.

Flodén usub, et kriis ei suuda Rootsi panku murda. „Pankadel on suured puhvrid ja nad suudavad ellu jääda ka väga viletsatel aegadel,“ lisas ta.

Oma riskistsenaariumis on inspektsioon arvestanud sellega, et Baltimaid tabab ekstreemne majanduslangus ja Rootsit ning muud maailma sügav surutis. Flodén selgitas, et see tähendab Baltimaades 8% laenude hapuksminemist.

Peaökonomist usub ka Rootsi keskpanga ja muude riikide lubatud garantiidesse ja abisse. „Pankade finantseerimine oli sügisel raskustes. Nüüd on likviidsus parem ja tänu keskpangale on Rootsi pankadel paremad laenuvõimalused,“ lisas ta.

Finantsinspektsiooni hinnangul on kõik pangad võrdselt heas seisus. „Rootsi pangad on laenanud klientidele, keda teavad ning teadlikud võetud riskidest,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. October 2008, 14:34
Otsi:

Ava täpsem otsing