Inspektsioon hoiatab Lätis leviva viirushepatiidi eest

16. oktoober 2008, 10:40

Tervisekaitseinspektsioon hoiatab Lätti
reisivaid inimesi, seal leviva A-viirushepatiidi eest. 8. oktoobri 2008
seisuga on Lätis registreeritud 1362 A-viirushepatiidi haigusjuhtu, neist 831
juhtu Riias.

Kohapeal ei soovitata pesemata juur- ega puuvilju süüa. Ettevaatlik tuleks olla termiliselt töötlemata toidu ja näiteks meresaaduste tarbimisel. Hoiduda võiks jääkuubikutest ja juua ainult ohutut vett, pidades rangelt kinni hügieeninõuetest.

Haigestumine on koondunud Riiga ja Riia rajooni ning Leedu piiriäärsetesse asulatesse Lõuna-Lätis, kuid üksikuid haigusjuhte esineb kõikjal Lätis. Haigestumine on kõrgeim 18–29 aastaste elanike ning kõrgem 15–17 aastaste ja 30–39 aastaste elanike seas.

Suurim toidukaudne puhang 47 haigusjuhuga esines ühe Riia restorani külastajate hulgas, restoran on praeguseks suletud. Joogivett võimaliku viiruste levikufaktorina ei ole uuritud.

Tervisekaitse kodulehel on kirjas, et A-hepatiit lõpeb harva surmaga, kuid haiguse kulg võib olla raske ja vajada pikaajalist haiglaravi või põhjustada haigusnähtude kordumist kuni kuue kuu jooksul. Tüüpilised haigusnähud on naha kollasus, väsimus, kõhuvalu, iiveldus. Haigusel on pikk peiteaeg ning haiguse kulg võib olla sümptomiteta.

Eestis on käesoleva aasta 9 kuuga registreeritud 9 A-viirushepatiidi juhtu, neist kuuel juhul toimus nakatumine väljaspool Eestit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2008, 14:50
Otsi:

Ava täpsem otsing