TEA loodab koos Iloga käibe kahekordistada

Kaisa Tahlfeld 17. oktoober 2008, 00:00

"Tegemist on mõlemale kirjastusele erakordselt hea ja kasuliku tehinguga," teatas TEA Kirjastuse juhatuse esimees Silva Tomingas.

"Kirjastuse Ilo tulevikuväljavaated on paremad kui enne, sest suur kirjastus nagu TEA on kogenud ja tugev investor," kommenteeris ettevõtte müüki Ilo endine juhatuse esimees Jaak Kaarma pressiteates.

Nii Avita kirjastuse juhi Marko Usleri kui ka Pilgrimi omaniku Tiina Ristimetsa arvates võiksid väiksemad kirjastused julgemalt ühinemise peale mõelda.

"Ühinemised korrastavad turgu ja see on hea, sest kirjastusettevõtteid on praegu väga palju," sõnas Ristimets. "Ellu jäävad parimad."

"Maailma vaadates võib näha, et siin on viimase paarikümne aasta jooksul tekkinud meeletud korporatsioonid. Ka Eestis oleks see mõistlik," märkis Usler ning lisas, et kirjastustel tasuks üle vaadata, kuidas majanduslikult kasulikum oleks.

Pilgrimil ühinemisplaane pole, Ristimetsa sõnul läheb ettevõttel hästi. Sama kinnitas ka Usler - töötatakse oma nišis ning eks majanduslangus hakkab varsti ka kirjastusi nöörima.

"Mõni raamat on luksuskaup, millest loobutakse esimesena ja nüüd tuleb siia see käibemaks ka otsa," märkis Usler.

Lisaks tõi Usler välja, et tõlkijate, toimetajate ja illustraatorite hinnad on viimasel ajal palju tõusnud ning võimalik, et mõni kirjastus on sunnitud pillid ka kotti panema või töötajaid koondama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing