Ettevõtja: teatud asjad ainult enda algatusena ei juhtu

18. oktoober 2008, 21:59

Konverentside, näituste, messide
korraldamisega tegeleva ettevõtte Summit OÜ omanikul Urmas Kõivi sõnul on EASi
vaja, kuna lisaks toetustele tegeleb EAS innovatsiooniteadlikkuse tõstmisega
ühiskonnas.

„EAS on päris palju raha pannud innovatsiooniteadlikkuse tõstmiseks ühiskonnas, et ettevõtjatel tekiks arusaam, kuidas uusi tooteid ja teenused teha, kuidas uusi tehnoloogiaid kasutada, kuidas olla uuendusmeelsem, innovaatiline,“ vastas Kõiv aripaev.ee päevaküsimusele, kas EASi on vaja.

Omast kogemusest teadis ta rääkida, et paljud innovaatilised konverentsid, mida Summit OÜ on korraldanud ei oleks EASita sündinud. „Ma arvan, et eraalgatusena taolisi innovatsiooniteemasid ei olekski nii laialt ette võetud,“ lisas Kõiv.

„Vaja on EASi juba sellepärast, et teatud asjad ainult enda algatusena ei juhtu, vaja on kas riigipoolset või institutsionaalset toetust uutele arenevatele ideedele ja tegevustele. Niikaua, kuni eraettevõtja mõtlevad, kas see asi end ära tasub, võib see idee juba hapuks minna. Seepärast on EAS õigel ajal õiges kohas ja näeb ettevõtluses toimuvat laiemalt,“ rääkis ettevõtja EASi positiivsest mõjust.

Veel on tema meelest oluline, et EAS on pannud paika prioriteedid, millised ideed ühiskonnas või ettevõtluse arendamises kõige olulisemad on ja toetab neid projekte.

Summit OÜ on ka ise EASist toetust küsinud välisturgudele laienemise kiirendamiseks, kuid kätte seda veel saadud pole. Täna tegutseb ettevõte seitsmes riigis, ning toetuse abil soovitakse laienemist veelgi kiirendada.

Üheks suurimaks EASi teeneks pidas Kõiv kosmosetehnoloogia toetamist. „Ilma EASita teeks igaüks oma allhanget kuskil üksipäini, aga EAS on võtnud selle teema ette ja see on väga kõva minu meelest, et just edasiviivad projektid laiemalt on neile olulised,“ ütles Kõiv ning lisas, et need on projektid, mis liigutavad asju ühiskonnas üldiselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. October 2008, 21:59
Otsi:

Ava täpsem otsing