East Capitali kolm edukamat tulid Venemaalt, Sloveeniast ja Horvaatiast

19. oktoober 2008, 10:31

East Capital tegi 17.
oktoobril teatavaks 2008. aasta East Capital auhindade laureaadid, igal
aastal pälvivad auhinna kolm Ida-Euroopa edukaimat ettevõtet. Käesoleva aasta
võitjateks on parima kasvaja kategoorias Venemaa mobiilioperaator Vimpelcom,
edukaima IPO teinuna Sloveenia pank Nova Kreditna Banka Maribor ja Aasta
Avastuse kategoorias Horvaatia ravitoodete tootja ja vahendaja Atlantic
Grupa.

2006. aastal pälvis East Capitali auhinna edukaima IPO kategoorias Eesti Olympic Entertainment Group, teatas East Capital.

„Otsime pidevalt Ida-Euroopast edukaid ettevõtteid, igal aastal külastavad meie fondide juhid ja analüütikud enam kui 500 ettevõtet. Mõned neist, millesse me investeerime, on väga hästi esinenud, kasvatanud Ida-Euroopas majandust ning seeläbi ka taganud meie poolt investeeritud vara kasvu,“ ütles East Capitali nõukogu esimees Peter Elam Håkansson auhindu kommenteerides.

“Usume Ida-Euroopa regiooni pikaajalisse kasvupotentsiaali ja meil on heameel tunnustada kõige väljapaistvamaid ettevõtteid, kellel on oluline roll selle piirkonna arengus,” lisas Håkansson.

Parima kasvaja auhind antakse ettevõttele, kes on viimastel aastatel enim kasvatanud müüki, varasid ja kasumimarginaali. Parima IPO auhind kuulub ettevõttele, kes on viinud läbi edukaima emissiooni Ida-Euroopas. East Capitali Aasta Avastuse preemia läheb ettevõttele, mille puhul täheldatakse ebatavalist edu ja tulemuslikkust.

East Capitali 2008. aasta auhindade laureaadid:

Vimpelcom – Parim Kasvaja 2008
Vimpelcom valiti tänu suurele kasvule Venemaa mobiilioperaatorite seas.
2008. aasta teises kvartalis kasvasid tulud aktsia kohta 31%. Vimpelcom on ka viinud nelja Vene linna kolmanda põlvkonna mobiilivõrgu, mis võib olla potentsiaalseks edasiseks kasvumootoriks tänu erinevatele teenustele, sh mobiilsele lairibaühendusele.

Nova Kreditna Banka Maribor – Parim IPO 2008

Nova Kreditna Banka Maribor valiti tänu edukale IPOle, mis viidi läbi detsembris 2007 Ljubljana börsil. IPO oli läbi aegade börsi suurim ning märgiti üle 5,4kordselt. Aktsiahind näitas ka IPO-järgselt head kasvu, tõustes 36% esimesel päeval ja 39% kolme kuu kauplemise jooksul.

Atlantic Grupa – Aasta Avastus 2008
Atlantic Grupa valiti, kuna ettevõte on kasvanud närimiskummi vahendajast Euroopa juhtivaks sporditoidu tootjaks. Atlantic Grupa omab ka Horvaatia juhtivat erakätes olevat apteegivõrku ja on juhtiv tarbekaupade vahendaja Kagu-Euroopas.

East Capitali auhindu antakse iga-aastaselt tunnustamaks Ida-Euroopa parimaid ettevõtteid. East Capital on juhtiv Ida-Euroopa turgudele keskenduv sõltumatu varahaldur. Ettevõttel on esindused Tallinnas, Pariisis, Hongkongis, Milaanos, Viinis, Moskvas, Oslos ja peakontor Stockholmis. East Capital juhib enam kui 3,2 miljardi euro väärtuses varasid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. October 2008, 11:12
Otsi:

Ava täpsem otsing