Kullad lähenevad taas teineteisele

Silvia Viidik 20. oktoober 2008, 00:00

Nafta ja kuld liikusid reedel teineteise poole. Nafta hakkas ilmutama tõusumärke ja kuld jõudis kuu aja madalaimale tasemele.

Päris hiljuti üllatas nafta investoreid ja kihlvedudesõpru kukkumisega läbi 80 dollari piiri barrelist. Siis läbis ka 70 dollari piiri ning liikus suure hooga 60 lähedale, kus tõmbas peale pidurid ja vaatas sügavalt tahavaatepeeglisse.

Loomulikult olid reedesed tõusud väikesed ning jäid protsendi-paari piiridesse, aga vihjeks tulevikku võiks ta ju olla küll. Seda enam, et maailmas tegeletakse hinna tõusule utsitamisega.

Reedel teatati, et suure tõenäosusega piirab OPEC nafta tootmist oma järgmise nädala otsuses oluliselt. Põhjuseks loomulikult liiga palju kukkunud musta kulla hind.

Kollase kulla hind seevastu liigub teises suunas. Üle maailma on väga paljud analüütikud ja suurinvestorid sõna võtnud teemal, kus raha hoida, kui aktsiaturgude vähene usaldusväärsus magada ei lase. Ja valdav enamik neist paneb soovitused kulda.

Kulla hind tõusis ning vahepeal ei jõudnud müntide vermijad nõudlusele piisavalt kiiresti vastatagi. Iga tõus vajab omi korrektuure ja reedese seisuga langes ihaldatud metalli hind tasemele, mille lähedal oli kuu aega tagasi.

ASi Tavid kodulehel avaldatud arvamuse kohaselt kasvab kulla hind lühikese perioodi jooksul lausa kahekordseks.

Sellistesse ennustustesse tasuks alati suhtuda mõningase ettevaatusega, eriti arvestades praeguse aja sündmuste kiirust.

Vaatamata kõigele võib reedene langus olla vaid väikeseks põrkeks ülespoole, kuid kas just kahekordseks, näitab aeg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing