Nordea Pank laenas Kruudale 700 miljonit

ÄP 20. oktoober 2008, 00:00

Kalev teatas reedel börsile, et AS Kalev Paide Tootmine on nüüdsest nii OÜ Põlva Piim Tootmine kui ka ASi Tere ainuomanik.

Kalev Paide Tootmine kasutas pisut üle 600 miljoni saadud laenust Põlva Piima ostuks, ülejäänud 110 miljonit kulus Põlva Piim Tootmise võlgade tasumiseks. Põlva Piima lõpphinnaks kujunes 231,8 miljonit krooni, Tere aktsiad sai Kalev Paide Tootmine 929,4 miljoni eest.

Veel lepiti kokku, et AS Rubla peab vähendama võlgu ja Kalev REC peab müüma maha BCA Centeri. Kalev Paide Tootmisse tuleb investeerida lisaraha, tõstes aktsiakapitali.

Neljapäeval selgus, et Kruuda müüs heale sõbrale ja kooliaegsele pinginaabrile Mati Tusovile Tallinna koolide remontimise ja rendiga tegeleva ettevõtte BCA Center. Tusov maksis ettevõtte eest 70 miljonit krooni. Kalev REC võib BCA Centeri aasta jooksul tagasi osta. BCA Center osaleb viie Tallinna kooli renoveerimises ja haldamises, kaks korrastatud koolimaja antakse üle novembris. Postimehe andmeil on BCA Centeri väljavaade teenida umbes 2 miljardit krooni 30 aastaga.

Mõni nädal tagasi kirjutas Äripäev, kuidas pärast seda, kui Alta Capital loobus Kalevi tütarettevõtete ostust, haihtus Kalevi kasumist üle 500 miljoni krooni ja müügis olnud üksuste käive kuivas kokku. Saanud teada, et Äripäev jõudis numbritele jälile, teatas Kalev börsile, et nad on aruandes kasumi ja käibega eksinud.

Numbritega vassimise põhjus võis olla müügis olnud üksuste ülesvuntsimine, et ostjale paremat muljet jätta.

"Praegune periood on väga pingeline, muu hulgas käib korraline audiitorkontroll. Samas kontrollivad aruannet meie analüütikud. Ühes oleme kindlad: tegu ei ole käibepettusega," vastas Kalevi finantsjuht Tarmo Maasikamäe Äripäeva küsimusele, kuhu kadus ettevõtte bilansist kümneid miljoneid kasumit ja käivet.

Septembris kirjutas Äripäev, et Kalev on plaane muutnud ning ettevõtte suuromanik Oliver Kruuda tahab luua piimaimpeeriumi, ostes Põlva Piim Tootmise. Vaid aasta eest müüs Hollandi päritolu piimakaubandusettevõte G. Van den Bergh Nijmegen B.V. Põlva Piima spetsiaalselt MBO jaoks loodud OÜle Vara. Eestlased ostsid ettevõtte toona välja 135 miljoni krooni eest.

Lisaks piimaimpeeriumile laieneb ka Kruuda haare meedias - Kalev Meedia lõi Starmanilt üle telekanali Neljas, mille ostuhinda pooled ei ütle.

Seni vaid Starmani ja ZUUMtv klientidele nähtava olnud reklaamivaba kanali soovib Kalev lisada ka teiste televisioonioperaatorite võrkudesse.

"Meelelahutusele spetsialiseerunud Neljas on meie teleportfellis heaks täienduseks peamiselt uudistele ja spordile keskendunud Kalev Spordile," teatas Kalev Meedia juhataja Alar Pink. "Olen kindel, et leiame kahe kanali vahel sünergiat programmi tugevdamiseks."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing