Padar: Rootsi samm tagab meie kindlustunde

Mariliis Pinn 20. oktoober 2008, 16:16

Eesti tervitab Rootsi samme pankade
finantsstabiilsuse tagamisel ja rahandusminister Ivari Padar leiab, et kuna
Eesti pangad kuuluvad Rootsi pankadele, siis see kasvatab kindlustunnet ka
siin.

Rootsi valitsus kiitis täna heaks meetmete nimekirja, millega moodustatakse Rootsis asuvate pankade laenude garanteerimiseks fond, samuti ollakse valmis likviidsusabiks ning osaluse omandamiseks. Sellega näitab Rootsi oma valmidust toetada pangandussektorit, mis suurendab veelgi pankade usaldusväärsust ka Põhjamaade ja Balti riikide turgudel.

Rahandusminister Ivari Padar tervitab Rootsis tehtud otsuseid, sest nendega toetatakse finantsturgude stabiilsust kogu Põhja-Balti regioonis. „Kuigi praegu on meie regioonis tegutsevad pangad kindlal järjel, võivad erinevate riikide stabiilsuse tagamise meetmed mõjutada ka konkurentsi. Kuna kaks suuremat Eestis tegutsevat panka on Rootsi pangandusgruppide tütarettevõtted, kasvatavad sealsed otsused ka kindlustunnet meie pangandussektoris,” sõnas Padar.

Rahandusministri sõnul saab Eesti vajaduse tekkimisel kasutada pankade abistamiseks põhimõtteliselt sarnaseid meetmeid teistele riikidele: anda garantiid või laenu või omandada pankades osalusi. „Tänasel päeval meil selleks aga otsest vajadust ei ole – pankade kapitalitase on piisav ning finantssüsteemi tervis hea. Igal juhul astutakse vajadusel kõik sammud tihedas koostöös Rootsi ja piirkonna teiste riikidega,” kinnitas Padar.

„Eesti pangandussüsteem on osa ühtsest Põhja-Balti piirkonna ja Euroopa pangandusturust ning Eestis tegutsevad kõik Põhjala peamised suurpangad. See tähendab, et meie ja lähiriikide meetmed peavad olema omavahel kooskõlas ning tagama üheskoos kogu Põhja-Balti regiooni finantsstabiilsust,” selgitas Padar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2008, 16:37
Otsi:

Ava täpsem otsing