Enn Tosso • 20. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Siff ja Arakas rajavad Viimsi mahutialale kaubakeskuse

"Ehkki majandusolukord on praegu nukker, usun, et Viimsisse tasub kaubanduskeskust rajada, sest tegu on Eesti rikkaima vallaga," ütles Arakas. "Viimsis on paarkümmend tuhat elanikku, lisaks veel Merivälja."

Oma eeliseks pidas Arakas head asukohta ning suurt maatükki, mis võimaldab parkimist korraldada ning hea ligipääsu. Ideaalis peaks keskus valmima nelja aasta pärast, märkis ta.

"Paneme paika alles seda, mida me üldse teeme," rõhutas Arakas, märkides, et projekt on algusfaasis. Ta lisas, et seetõttu on täiesti võimatu rääkida isegi investeeringu suurusjärgust.

"See on maatüki omanikule üks võimalik alternatiiv, mitte veel lõplik otsus," rõhutas ta. Seetõttu ei osanud Arakas ka ehitusmahu kohta midagi öelda. Äriplaan peaks tema sõnutsi valmima jaanuaris.

EfTEN Capital sõlmis Milstrandiga projektijuhtimislepingu, mille kohaselt töötab ettevõte Viimsi kütusemahutite piirkonnale välja alternatiivse kasutuskava ja korraldab arhitektuurikonkursi.

Milstrandi juhatuse liikme Heiki Silma sõnul on Milstrandi äriprofiili võimalik muutmine, kaubaveo sulgemine ja selle asendamine kvaliteetse arendustegevusega on väga mahukas ja pikaajaline projekt. "EfTENi meeskonna abiga tahame selgeks saada alternatiivid, tagasiside kohalikelt elanikelt, potentsiaalsetelt investoritelt ning rentnikelt," ütles Silm. Tema sõnul ei ole veel lõplikku otsust terminali sulgemise kohta.

Ettevõtted on tellinud küsitluse elanike ootustest ja alternatiividest kütuseveole, mille tulemusi loodavad tutvustada lähinädalatel.

Arakas uskus, et projekt saab kohalike elanike ja vallajuhtide toe. "Liigume multifunktsionaalse kaubanduskeskuse ja madala, piirkonda sobituva elukeskkonna rajamise teljel," selgitas Arakas. "Milstrandi kasutada olev maaüksus on nii suur, et sellest kujuneb kindlasti Viimsi omamoodi tõmbekeskus."

Viimsis pole praegu suurt keskust. Viimsi elanik ei hakka Rocca al Maresse tulema. Kindlasti tuleks keskenduda esmatarbekaupadele. Eksklusiivsetele kaupadele pole mõtet rõhuda. Kaupmeestest on endiselt järjekord keskuste ukse taga, sest firmad arenevad ja laienevad. Elu pole seisma jäänud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt