Taal: rootslaste plaan hoiab hirmu tagasi

ÄP praktikant 21. oktoober 2008, 12:44

Ettevõtja Olari Taali sõnul on Skandinaavia
pangad saanud hakkama ka varasematel keerulistel aegadel, samas Rootsi
valitsuse kriisiplaan annab just psühholoogilises plaanis kindlust juurde.

Ettevõtja Olari Taal ütles, et ta pole väga murelik olnud Skandinaavia pankade pärast. "Leian, et Rootsi pangad on kindlad ning kogenud. Plaan süstida finantssüsteemi 1,5 triljonit krooni, mõjub julgustavalt ning on hea psühholoogiline plaan, sest nagu me teame, on inimloomus mõjutatud hirmust ning rootslaste plaan hoiab hirmu tagasi ning lisab kindlust,“ vastas ta aripaev.ee päevaküsimusele, kas triljonid rahustavad teda.

Poliitik Marko Pomerants leiab aga, et piisab Eesti enda meetmetest, et pangandussüsteemi stabiilsena hoida.

„Ei ole seda päästeplaani veel täpselt vaadanud. Isiklikult öeldes leian, et mulle piisab Eesti otsusest hoiused kindlalt tagada,“ vastas Riigikogulane ja IRL’i liige Marko Pomerants.

Rootsi valitsuse kriisiplaan Rootsi pankade toetamiseks näeb ette laenude garanteerimist kuni 1,5 triljoni Rootsi krooni ulatuses. Lisaks loob valitsus stabiilsusfondi hätta sattunud pankade päästmiseks, vahendas Rootsi majanduslehe Dagens Industri võrguportaal.

Pankade laenude tagamiseks näeb Rootsi valitsus ette kuni 1,5 triljonit Rootsi krooni. Garantii kasutamine on pankadele vabatahtlik ning selle eest tuleb riigile maksta. Lisaks paneb riik sellisel juhul paika pangajuhtide palkade ja boonuste ülempiiri. Mingeid piiranguid dividendide maksmisele nagu näiteks Taanis Rootsi valitsuse abipakett ette ei näe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. October 2008, 13:33
Otsi:

Ava täpsem otsing