21. oktoober 2008
Jaga lugu:

Minil on külm

Karvadeta või ka karvastele imekoertele pannakse mantlid selga, pärsia kassidel keelatakse rõdu peal tuuletõmbuses kõõlumine ja Mini omanikud arutavad omavahel, et mida Minile sel aastal küll selga panna. Pariisi Fashion Weeki inimeste riided on neile tõsiselt ükskõik. Peaasi, et auto vastu talve kaetud saaks…

"Ma ei oska valida, nii keeruline küsimus. Appi, mida ma nüüd teen? Ma ei saa ju seda katet iga päev vahetada!" ahastab moeajakirja toimetaja Elodie. Jälle häda! No hea, et autole üldse riided selga saab. Ja juba muretsetakse, et igapäevane kattevahetus pole kahjuks võimalik!

Didier Texier' moodustatud firma Mini-Couture pakub auto kõrgmoega katmiseks üheksat varianti. Praegu saab endale riided selga ainult Mini, kuna kogu üritus on ette võetud koostöös BMWga.

Minide defileel näidatakse koos eelmise aasta neljaga viit uut kattedisaini: sügisesed lehed, kirjud liblikad mustal põhjal, šotiruuduline, burberry, safari või must pits roosal taustal. Auto võib lasta ka väljast polsterdada, ei ole probleemi. Indiamustriline elevantidega autokate Bollywood on nüüd samuti menüüs tänu Mini-Couture'iga sellest aastast koostööd alustava luksusdisaineri Alnoori India päritolule ja Prantsusmaa suurima disainimessi Maison & Objet tänavu pakutud India-teemale.

Algul arvan autokatet vaadates, et tegu on mingi trükiga, aga ei. Vaatan, kuidas auto pealispind ette valmistatakse ja sellele musta pitsi peale sikutama hakatakse. Tõsi mis tõsi! Mini mähitakse hoolikalt üleni pitsi, mingisse kiletaolisse elastsesse kangasse ja kogu kupatus kaetakse korralikult lakiga.

Lähedalt saab tõesti aru, et auto on pitsis. Ka kõik detailid ümber peeglite on musta tülliga kaetud, viimistlus on suurepärane ja väga efektne.

Polsterdamine käib nagu polsterdamine ikka. Ainult et mitte auto seest, vaid just väljastpoolt. Auto saab endale polstri peale nagu diivan, kaks meistrit tegutsevad ümber katte ja seavad volte, mis keskelt nahast nööbikesega kinnitatakse. Kõige pealmiseks kihiks taas lakki ja kate saab kolmeaastase garantii.

Kas autole on vaja selle katte säilitamiseks ka erihooldust?

Ei, sugugi mitte. Igal juhul mitte rohkem, kui ühte autot tavaliselt hooldatakse. Autopesulas peaks ju ikka käima. See on korralik töö ega tule tehasest. Tegu on siiski auto haute-couture'iga ja katet panevad meistrid autole peale käsitsi. Mini-Couture'i juhtkonnas on kolm inimest ja töökojas töötab ainult viis meistrit. Need viis meistrit on Prantsusmaal kõik ja Pariisis seda teha ei saagi. Peab minema Nantes'i.

Kus auto riidesse saab?

Eestile kõige lähemal saab Minisid riietada Poolas, Saksamaal ja Taanis. Töökojad ja -grupid on alati väikesed - kõik meistrid koolitatakse Mini-Couture'is välja spetsiaalselt. Mini riietamiseks peab Mini-Couture'iga näiteks nende veebi kaudu ühendust võtma ja päeva kinni panema. Auto katmiseks läheb ikkagi terve päev. Mini riietamine võtab aega seitse tundi ja selleks kulub natuke üle 2000 euro.

Kuidas disainer Alnoorist sai autode jaoks õmbleja?

Ma disainin juba pikemat aega erinevatele luksusbrändidele. Olen teinud Diorile aksessuaare, Davidoffile ja Hermesele lõhnaõlipudeleid, disaininud juveele, portselani, vaipu. Mul on endiselt Pariisis väike galerii Saint Pauli kiriku lähedal, kus ma eksponeerin oma valgusteid ja muid isiklikke ideid. Mini-Couture võttis minuga ühendust, et luua autokatete jaoks midagi veidi rafineeritumat, kui seda on lihtsalt liblikad ja lilled. Jaanuariks 2009 tuleme välja veel viie mudeliga, mis on hoopis meestele mõeldud, sest tõsi ta on, et kõik, mida Mini-Couture praegu pakub, on sügavalt naiselik. Minide katete disainimine on lihtsalt osa minu tööst. Loomulikult jätkan tööd kõigi teiste luksustoodete tarvis.

Autor: Ene Jakobi

Jaga lugu:
Hetkel kuum