Volikogu liige: Pärnus valitseb kambakraatlik ringkäendus

Mariliis Pinn 22. oktoober 2008, 00:00

"Pärnu linnas tundub, et teatud kommunaalpoliitikud on seadnud sisse kambakraatliku ringkäenduse," ütles Sarandi.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik ütles eile, et Vello Järvesalu kahtlustatakse suures ulatuses vara omastamises. "Vara täpne suurus selgub uurimise käigus. Suures ulatuses tähendab, et vähemalt 100 miinimumpalga ulatuses. Miinimumpalk on täna 4350 krooni. Järvesalu on kahtlustatuna kinni peetud. Prokurör otsustab vahistamise taotluse lõunaks," teatas ringkonnaprokuratuur.

Postimees.ee kirjutas, et politsei on Järvesalule esitatud kahtlustuse pärast küsitlenud ASi Oma Ehitaja projektijuhti Raivo Fridolini, kes juhatas Estonia basseini- ja saunakompleksi ehitustöid.

Sarandi sõnul on Pärnu võimuliidu ehk Keskerakonna ja Reformierakonna abilinnapäid ja volikogu liikmeid nimetatud linnale kuuluvate firmade juhtorganitesse. "Kõik nõukogud koosnevad usaldusväärsetest poliitkakkudest, kes nii-öelda väikese raha eest on nõukogus lojaalsed võimule," lisas ta.

Tema hinnangul tekib võimuladvikus karistamatuse tunne, linnavara hakatakse enda omaks pidama ega seista äriühingute huvide eest ning nii tekivadki asjad, mida uurib politsei.

Sarandi sõnul tegi IRL nädal aega tagasi ettepaneku ühendada kaks linnale kuuluvat sanatooriumi Estonia ja Sõprus, et neid efektiivsemaks teha. "Praegu on kaks nõukogu, kaks turundust, kaks linna ettevõtet konkureerivad samal turul," ütles Sarand. "Pärnu linnavalitsus lükkas selle tagasi, öeldes, et see ei ole mõttekas. Estonia ees on reformierakondlased ja Sõpruses keskerakondlased. On võrdselt jagatud, keski omad on vaesemad ja vähe kehvemad, reformis on vähe stiilsemad vennad."

Poliitikuks olemine tähendab suuremat avalikku vastutust oma tegude eest, kuid vahetevahel satuvad poliitikud pahatahtlike provokatsioonide ohvriks. Püüame lähiajal saada Vello Järvesalu võimalike õiguserikkumiste kohta rohkem infot ning kujundame siis ka esialgse seisukoha. Linnavalitsusel pole praeguseks piisavalt infot ühese seisukoha kujundamiseks. Ka meile tuli politsei avaldus üllatusena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing