Katre Pilvinski • 22. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Lennujaam jätkab laienemist

"Nende planeeringutega on tegeletud juba kaks aastat," ütles Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik. "Angaarihoonete ehitamisega me tõenäoliselt veel järgmisel aastal ei alusta. See on perspektiivne ehitus ning sõltub majandusseisust," lisas ta.

Loik märkis, et järgmiseks aastaks on planeeritud väga ulatuslikud investeeringud. "Ehitame juba praegu ühte suurt kaubaladu, mis peaks kevadel valmis saama," ütles Loik. Ta lisas, et pärast selle valmimist kevadel ehitatakse veel üks kaubalao laiendus.

Tööde hindadest rääkides märkis Loik, et tänapäeva riigihanked kisuvad hindu alla. "See ladu, mida juba ehitatakse, läheb maksma ligi 20 miljonit krooni. Teine ladu on järgmise aasta objekt ning eks näis, mida ehitusturg selleks ajaks teeb," ütles ta. "Mahult on see sama suur kui ladu, mida praegu ehitatakse, aga hind on tõenäoliselt järgmisel aastal madalam. Ma loodan vähemalt," lisas Loik.

Loik ütles, et praegu terminali rohkem ei laiendata, kuid planeeritakse lennujaama parkimismaja ehitust. "Kunagi parkimismaja kindlasti ehitatakse, kuid seda ei tea, millal ja millises mahus, need asjad ei ole praegu paigas. See on detailplaneeringus ette nähtud, praegu oleme projekteerimise faasis, meil on olemas selleks kõik load," rääkis ta.

"Kas alustame ehitust 2009. aastal, seda pole veel otsustatud," ütles Loik. Tema sõnul on parkimismaja täpset maksumust raske öelda, kuid see on suhteliselt kallis. Kindlasti üle 100 miljoni, sõnas ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt