Eesti giidid satuvad piiri taga politseisse või türmi

23. oktoober 2008, 08:18

Eesti giididel ei lubata välismaal töötada,
ehkki ELi direktiiv annab selleks õiguse. Ebameeldivate intsidentide
ärahoidmiseks peaks Eesti giididel välismaal olema kaasas kiri viitega
vastavatele ELi õigussätetele.

Germalo Reiside tegevjuhi Marianne Kaldase sõnul peaks selle kirja koostama kas Eesti giidide ühing või turismifirmade liit. Mõlemad organisatsioonid leiavad aga, et kaupade, teenuste ja inimeste vaba liikumise põhimõte giidide kohta ei käi, kirjutas Maaleht.

Hiljutisel Maalehe ja Germalo Reiside lugejareisil Andaluusias tabas reisigruppi ootamatu vahejuhtum. Kogunedes pärast muuseumikülastust Ronda väikelinnas taas tänavale, peatas grupi reisijuhi Märt Männiku üks silmanähtavalt pahane kohalik giid.

Hispaanlase pahameele kutsus esile kahtlus, et meie giidil pole Ronda linnas tegevusluba. Ega olnudki. Asi päädis politsei kohalekutsumisega, kutsuja loomulikult seesama hispaania giid.

“Keegi ei keela teil minna Iirimaale kalkuneid kitkuma, kuid turism ja giidindus on litsentseeritud tegevus,” ütles Eesti turismifirmade liidu juhatuse liige Daisy Järva. Et seda kogeda, polegi Järva sõnul vaja Hispaaniasse või Kreekasse sõita. “Minge kas või siiasamasse lähedale Vilniusesse. Ka seal ei tohi eesti giid ekskursiooni juhtida, kohe on politsei kohal ja küsib talt litsentsi.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2008, 08:18
Otsi:

Ava täpsem otsing