Tele2 kolmanda kvartali käive oli 465 miljonit krooni

Mariliis Pinn 23. oktoober 2008, 18:26

Mobiilsideoperaatori AS Tele2 Eesti käive
oli käesoleva aasta kolmandas kvartalis 465 miljonit krooni ja kulumieelne
ärikasum (EBITDA) 160 miljonit krooni, kasvades aastaga 12%, teatas
ettevõte.

Võrreldes eelmise aastaga on Tele2 klientide arv kasvanud 13 000 võrra, ulatudes 503 000 kliendini. Tele2 Eesti juhatuse esimees Toomas Tiivel tõi esile, et turul annab selgelt tunda nii ettevõtete kui ka eraisikute järjest teadlikum lähenemine oma kulutustele. Järgmiseks aastaks valmistudes soovitakse sidekulud viia võimalikult õhukeseks ja kuna sõltumatud uuringud on tõestanud mobiilivõrkude võrdset kvaliteeti, mängib operaatori valikul järjest suuremat rolli teenuse hind.

Tele2 investeeringud kasvasid käesoleva aasta kolmandas kvartalis ligi kolmandiku võrra ning ületasid 76 miljonit krooni. Kasv tulenes ennekõike 3,5G võrgu ehitusse suunatud investeeringutest. „Oleme veendunud, et kliendid hindavad järjest enam mobiilsust ka internetiühenduse puhul ning kiire ja kõikjal kättesaadava juhtmevaba interneti kasutajate arv ületab lähiaastatel traditsioonilise juhtmega interneti kasutajate arvu,“ lausus Tiivel.

Tiivel märkis, et kõigi mobiilsideoperaatorite majandustulemuste võrdlusbaasi mõjutavad jätkuvalt möödunud aasta novembris ja käesoleva aasta juulis alandatud võrkudevahelised sidumistasud. „Kuigi sidumistasude alandamine avaldas olulist negatiivset mõju nii Tele2 käibele kui kasumlikkusele, aitas seda osaliselt kompenseerida kliendiarvu ning kõneminutite kasv,“ ütles Tiivel.

Eesti suuruselt teine mobiilsideoperaator Tele2 Eesti AS kuulub üle-euroopalisse Tele2 telekommunikatsiooniettevõtete kontserni, mis pakub teenuseid 24 miljonile kliendile 11 riigis. Eestis osutab Tele2 mobiiltelefoniteenust enam kui 500 000 kliendile. Tele2 pakub parima hinnaga kvaliteetseid mobiilsideteenuseid nii era- kui äriklientidele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2008, 18:26
Otsi:

Ava täpsem otsing