23. oktoober 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Olari Taal ja Indrek Neivelt astuvad Merko Ehituse paati

Merko Ehituse teatel on Taal ja Neivelt oma nõusoleku kandideerimiseks andnud.

Taal liitub enda sõnul Merko nõukoguga eelkõige seepärast, et tegemist on Balti riikides ühe suurema ehitusettevõttega, samuti Eesti ühe suurema ettevõttega, mis põhineb kohalikul kapitalil. "See on mulle suur väljakutse. Tegemist pole PR-projektiga," kommenteeris Taal.

Kuna majanduses on tulemas huvitavad ajad, on Taali arvates sellise ettevõtte nõukogus olemine põnev. "Tegemist on korralike inimeste juhitava ettevõttega," lausus Taal, kelle tutvusringkonnas on Merko maine olnud kogu aeg hea. "Eks vahepealsed sündmused häirisid, kuid maine on olnud hea kogu aeg," lisas Taal.

Ettevõtja sõnul oli üks liitumise põhjus näidata ettevõtte juhtkonnale toetust ja poolehoidu vahepealsete sündmuste taustal. Kuid ühe suure põhjuse taga on Taali sõnul alati palju väikseid põhjusi.

Merko tulevikuplaanide kohta Taal veel sõna võtta ei taha ja soovitab pöörduda ettevõttesse. "Olen kuulnud jah, et plaanitakse uutele turgudele laieneda, kuid ma pole kuulujuttude levitaja. Seda peate juba nende käest küsima," märkis Taal.

"Näen, et Merko võiks kasvada ja viie aasta pärast võiks ettevõtte turuväärtus olla üle miljardi euro," kommenteeris Neivelt Merko Ehituse nõukoguga liitumist.

Neivelti arvates on Merkos palju kasutamata potentsiaali just rahvusvahelisel laienemisel. "Firmal on rahvusvahelise tegutsemise kogemus ja teadmine, mida on vähestel siinse piirkonna ettevõtetel. Me peame neid väheseid, kes meil siin on, toetama, mitte jalga taha panema," lausus Neivelt.

Ajalist kokkulepet, kui kauaks ettevõtja Merko nõukogusse jääb, Neiveltil ei ole.

Taal ja Neivelt on Merko Ehituse nõukogu esimehe Tõnu Toomiku sõnul Eesti ettevõtluse ja juhtimistegevuse ühed sümbolid. "Meil on hea meel, et saame nende kompetentsi kaasates tugevdada Merko Ehituse meeskonda," ütles Toomik.

Konkurents ehitusturul on Toomiku sõnul jõudnud uude faasi, lisaks ei ole välistatud Merko Ehituse laienemine tänastelt koduturgudelt Balti riikidest väljapoole.

"Tugevalt kapitaliseeritud Merko Ehitusel on head võimalused väljuda praegusest majanduslangusest uude tõusufaasi tugevamana, kui sisenesime," kommenteeris Toomik.

Indrek Neivelti nimi pole võluvits, mis midagi puudutades kõik kullaks muudab. Ainult maine pärast selliseid asju ei tehta. Taal ja Neivelt on lugupeetud inimesed. Samuti on Merko puhul maine küsimust üle tähtsustatud. Kui vaadata ajalugu 10-15 aastat, nii Eestis kui ka välismaal, siis sisuline töö on ikkagi see, mis loeb. Loeb see, kas ettevõte saab kliente või mitte. Ainult PR-nippidega väga palju ei saavuta.

Oluline on, et Taal ja Neivelt ka sisuliselt Merko asja juures oleksid. Ise küsimus on, kuidas Merko suudab ettevõtjaid motiveerida. Huvitav, mis oli see motivatsioonipräänik, see ei pruukinud üldse midagi rahalist olla.

Eelkõige parandab tarkade inimeste liitumine ettevõttega selle äritegevust. Sul võib olla väga kuulus bränd, aga kui ühtegi tellimust ei ole, siis kaua ei ela.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt